• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 47
   کد: 184606
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
   شهردار منطقه ثامن در نشست با شهروندان محله دریادل در مسجد حضرت زهرا(س) خیابان شهید محسن کاشانی:

   تکمیل فضاهای عمومی و زیرساختهای طرح نوسازی و بهسازی بافت اطراف حرم مطهررضوی با شتاب بیشتری در حال اجرا و اتمام است

   برای تامین هزینه­ های اجرای طرح بعد از مصوبه شورای شهر مقرر شده تا مبلغی از محل انتشار اوراق مشارکت در اختیارمان قرار گیرد با بازپرداخت نصف به نصف بین شهرداری و دولت؛ که این اعتبار کمک بزرگی خواهدکرد.
   تکمیل فضاهای عمومی و زیرساختهای طرح نوسازی و بهسازی بافت اطراف حرم مطهررضوی با شتاب بیشتری در حال اجرا و اتمام است

   سید مصطفی نعمتی شهردار منطقه ثامن در این نشست ضمن ارائه گزارشی از عملکرد ٢ ساله خود در مجموعه نهاد مجری طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی، شهروندان را در جریان آخرین وضعیت این طرح عظیم ملی قرار داد.

   شهردار منطقه ثامن افزایش سرانه فضای سبز را از اولویت های کاری خویش در این دو سال عنوان کرد و گفت: میزان فضای سبز پیرامون حرم مطهررضوی همزمان با آغاز طرح نوسازی 2 و نیم هکتار بوده که در پایان طرح باید به 67 هکتار برسد.

   وی افزود:در همین راستا طی 23سال گذشته 50هزار مترمربع فضای سبز ایجاد شده و حال اینکه طی دوسال حضور مدیریت شهری جدید 42هزار مترمربع جدید نیز ایجاد شده و 8 هزار مترمربع دیگر هم در دست اجراست که تا 2 الی 3ماه دیگر به پایان خواهد رسید. در این صورت میزان فضای سبز ایجاد شده دو سال اخیر با 23سال قبل برابری خواهدکرد.

   شهردار منطقه ثامن یکی دیگر از دغدغه های کاری اش را در حفظ آثار تاریخی اطراف حرم در طرح نوسازی برشمردو گفت: در مجموع این محدوده( اطراف حرم مطهر) 39 اثر تاریخی به ثبت رسیده است که از میان آن ها 4خانه تاریخی توسط شهرداری تملک و مورد بازسازی قرار گرفته و به عنوان نقاط گردشگری در اختیار مردم گذاشته است.

   نعمتی تصریح کرد:در همین راستا خرید 8خانه تاریخی دیگر از این محدوده در دستورکار شهرداری منطقه ثامن در سال جاری قرار گرفته است تا قدم دیگری برای حفظ آثار باقی مانده برداشته شود.

   نعمتی در خصوص وعده های گذشته خودش مبنی بر اینکه اگر اعتبار برسد ساخت زیرساخت های عمومی را تا 1400کامل خواهیم کرد،گفت: برای تامین هزینه های اجرای طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهررضوی،بعد از مصوبه شورای شهر مقرر شده تا مبلغی از محل انتشار اوراق مشارکت در اختیارمان قرار گیرد با بازپرداخت نصف به نصف بین شهرداری و دولت؛ که این اعتبار کمک بزرگی خواهدکرد.

   وی تاکیدکرد: از آن جایی که به دنبال ماندگاری مردم در بافت هستیم به پروژه های عمومی سرعت داده ایم. به عنوان نمونه ورودی بولوار شهدای حج را بعد از تحصیل حریم اجرا کرده ایم، از میدان شهید حججی به سمت بازار رضا را در شارستان اجرا کرده و به عیدگاه رسیده ایم، تقاطع نواب صفوی و شارستان را به صورت چهارراه باز کرده ایم، کانال جمع آوری آب های سطحی را در مکان های مختلف عملیاتی کرده ایم، خیابان رضوان را ساخته و به بهره برداری رسانده ایم، بخشی از شارستان رضوی در قطاع دو را کامل کرده ایم که تا دوماه آینده 250متر دیگر آن را نیز تا تپل محله آسفالت خواهی کرد، خیابان آیت ا...طبسی را به بهره برداری رسانده ایم و موارد زیاد دیگر که همه انجام شده است و همچنان دیگر پروژه های عمومی در حال اجراست.

    

   تعداد بازدید: 47
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,469,263
  تعداد بازدید امروز : 516
  تعداد بازدید دیروز : 455
  آخرین به روزرسانی : 17:32  1399/03/06
 • تماس با شهرداری منطقه ثامن مشهد
 • تلفن : 33687006-051
  فکس : 3669928-051
  رایانامه : samen.mashhad@manmail.ir
  آدرس :مشهد- ابتدای خیابان نواب صفوی 
  سامانه پیامکی : 1000808
  تلفن مستقیم روابط عمومی : 33671200-051

 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری منطقه ثامن مشهد می باشد.