• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 58
   کد: 184589
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۷/۱۵
   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در حاشیه نشست متسابقین و شورای سیاستگذاری مسابقه طراحی ره باغ نعیم عنوان کرد:

   تعیین تکلیف ‌یکی از پروژه‌های طرح بهسازی اطراف حرم رضوی در آینده ای نزدیک

   مهدی نیا،عضو شورای اسلامی شهر مشهد در حاشیه نشست متسابقین و شورای سیاستگذاری مسابقه طراحی ره باغ نعیم از تعیین تکلیف ‌یکی از پروژه‌های طرح بهسازی اطراف حرم رضوی در آینده ای نزدیک خبر داد.
   تعیین تکلیف ‌یکی از پروژه‌های طرح بهسازی اطراف حرم رضوی در آینده ای نزدیک

   احداث ره‌باغ‌ها در مجاورت حرم مطهر ازجمله طرح‌هایی بود که 13سال قبل شروع شد تا پیاده‌محوری را عملیاتی کند. در همین راستا طراحی 8ره‌باغ به نام‌های طوبی، بهشت، پردیس، نعیم، سلام، جنان، فردوس و رضوان انجام شد. حتی قرار شد از بین همه این نمونه‌ها، نعیم در چند سطح اجرا شود. حال بعد از چندسال که قرار بر تعیین تکلیف تعدادی از ره‌باغ‌ها شده است، در اولین قدم قرار است براساس مسابقه طراحی وضعیت ره‌باغ نعیم مشخص شود.

   نشست هم‌اندیشی منتخبین حضور در مسابقه طراحی ره باغ نعیم، هفته گذشته با حضور رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر و شهردار منطقه ثامن برگزار شد، و آنطور که در این جلسه مطرح شد،طرح طراحان برتر تا 30آذر بعد از بررسی توسط شورای سیاست‌گذاری و داوران  اعلام خواهد شد.

   محمدهادی مهدی نیا،رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نهاد مجری طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی در این رابطه می‌گوید: زمانی طراحی‌ها برای ره‌باغ نعیم به صورتی بود که 4سطح منفی داشته‌ باشد که تعدادی از آن‌ها به عنوان پارکینگ استفاده شود، اما با مطالعات انجام شده رویکرد از خودرومحوری به انسان‌محوری تغییر کرده؛ چراکه این طرح از نظر اندازه و ابعاد و شکل، توجیه اقتصادی و فنی نداشت.
   به گفته وی به دنبال همین موضوع تصمیم بر این شد که برای ادامه راه ایده‌پردازی‌های جدید و نظرات متخصصان از طریق برگزاری مسابقه‌ای با نام «طراحی ره‌باغ نعیم» جذب شود.
   مهدی‌نیا در توضیح این سؤال که برگزاری مسابقه مغایرتی با قانون جدید اطراف حرم مبنی‌بر تهیه طرح تفصیلی دارد یا نه نیز تأکید‌ می‌کند: براساس توافقنامه‌ای که بین متولیان به امضا رسید، این طرح درحال تهیه است که برمبنای بندهای تعیین شده، چون زمین ره‌باغ درگذشته تملک شده و تخریب‌های آن هم صورت گرفته، پس می‌تواند به کار ادامه بدهد؛ از همین‌رو اجرای مسابقه برای ره‌باغ نعیم هیچ مغایرتی ندارد.
   طبق گفته‌های وی از موضوعاتی که در سند درحال تهیه با نام بازنگری، به رسمیت شناخته شده، ره‌باغ نعیم است که بر همین اساس این کار در این ره‌باغ می‌تواند ادامه پیدا کند.

   تعداد بازدید: 58
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,469,255
  تعداد بازدید امروز : 508
  تعداد بازدید دیروز : 455
  آخرین به روزرسانی : 17:32  1399/03/06
 • تماس با شهرداری منطقه ثامن مشهد
 • تلفن : 33687006-051
  فکس : 3669928-051
  رایانامه : samen.mashhad@manmail.ir
  آدرس :مشهد- ابتدای خیابان نواب صفوی 
  سامانه پیامکی : 1000808
  تلفن مستقیم روابط عمومی : 33671200-051

 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری منطقه ثامن مشهد می باشد.