• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 105
   کد: 179811
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۵/۰۸
   رئیس کمیته نظارتی شماره 4 شورای شهر مشهد در نشست مردمی با کسبه و ساکنان خیابان شهید اندرزگو عنوان کرد:

   بازشدن گره ترافیک هسته مرکزی شهر با بهره‌گیری از حمل‌ونقل عمومی میسر می شود

   رئیس کمیته نظارتی شماره 4 شورای شهر مشهدمقدس گفت: مشکل ترافیک علی الخصوص در هسته مرکزی شهر و محدوده اطراف حرم مطهر رضوی جز با بهره‌گیری از حمل‌ونقل عمومی میسر نیست؛ در کنار این اقدام میتوان همچون سایر کشورها، مرکز شهر را تبدیل به پیاده‌راه کرد.
   مشکل ترافیک هسته مرکزی شهر با بهره‌گیری از حمل‌نقل عمومی میسر است

   به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ثامن مشهدمقدس،شامگاه روز دوشنبه 7 مردادماه،نشست صمیمی اعضای کمیته نظارتی شماره 4 شورای اسلامی شهرمشهد، مدیر منطقه ثامن و جمعی از مدیران و مسئولین دستگاه های خدمات رسان در محدوده بافت پیرامون حرم مطهررضوی با شهروندان منطقه ثامن و ساکنان و کسبه خیابان اندرزگو که در مسجد ملاحیدر برگزار شد.

   احمد نوروزی رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت های شورای اسلامی شهر مشهد که ریاست کمیته نظارتی شماره4 شورا را نیز عهده دار است، دراین نشست ، با بیان اینکه پیشتر رویکرد حاکم بر بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی، ساخت و احداث پروژه های بزرگ با کاربری های تجاری و اقامتی بوده است، اظهارکرد: در این دوره از مدیریت شهری بواسطه تاکیدات شورای پنجم، سیاست غالب تغییر پیدا کرده و آن تکیه بر ظرفیت های مردمی و پیشبرد اهداف و بازسازی با مشارکت ساکنان است.

   نوروزی افزود: پیرو همین موضوع، تشکیل سازمان بازآفرینی به تصویب شورای شهر رسید و درصدد هستیم با بکارگیری تسهیگران و از طریق گفتگو با مردم و متقاعدکردن آنها جهت مشارکت، ساکنان محله خود را بهتر از گذشته بسازند.

   وی با بیان اینکه به منظور احیا بازارهای تاریخی و ارزشمند سرشور وبازار فرش  طرح های خاصی تعریف شده است، گفت: گروه های تسهیلگری به زودی در محلات هدف بازآفرینی، از جمله 9 محله منطقه ثامن مستقر می‌شوند و کار را با حضور مردم و برای مردم پیش خواهند برد.

   در این جلسه مطالب و نکات مختلفی از سوی شهروندان مطرح شد که درخواست داشتند از سوی مدیران شهری پیگیری شود و نوروزی در این خصوص تصریح کرد: حدود اختیارات شورای شهر و شهرداری تعریف شده است و شهروندان عزیز مطمئن باشند که براساس آنها مسائل را پیگیری می‌کنیم.

   ساخت پارکینگ، یکی از پیشنهاداتی بود که برخی از شهروندان مطرح کردند و رئیس کمیته نظارتی شماره 4 شورای شهر مشهد در پاسخ گفت: مشکل ترافیک علی الخصوص در هسته مرکزی شهر و محدوده اطراف حرم مطهر رضوی جز با بهره‌گیری از حمل‌ونقل عمومی میسر نیست؛ در کنار این اقدام میتوان همچون سایر کشورها، مرکز شهر را تبدیل به پیاده‌راه کرد.

   نوروزی خاطرنشان کرد: در عین حال، امیدواریم با تکمیل خطوط مترو، شرایط را به نحوی فراهم کنیم که شهروندان و زائران و گردشگران از هرنقطه شهر به راحت‌ترین شکل ممکن به حرم مطهر دسترسی پیدا کنند؛ خوشبختانه تاکنون تلاش های خوبی انجام شده و درصدد هستیم تا 2 سال آینده حدفاصل میدان شهدا تا پایانه مسافربری در خط 3 قطارشهری به بهره‌برداری برسد.

   رئیس کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای شهر مشهد با تاکید مجدد بر اینکه سیاست مدیریت شهری، بازسازی بافت پیرامونی حرم مطهر با مشارکت مردمی و ساکنان است، تصریح کرد: شرایط باید برای حضور مردم محیا شود ولی با متراژ های کوچک 60 یا 70 متری نمی‌توان بازسازی کرد؛ در چنین شرایطی مالکان باید با تجمیع املاک اقدام به بازسازی نمایند و شهرداری نیز با تخفیف در پروانه و دیگر تشویق‌ها، حمایت می‌کند.

   شایان ذکر است ارائه گزارش جامع از عملکرد نهاد مجری طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهررضوی توسط سیدمصطفی نعمتی شهردار منطقه ثامن و استماع نظرات،انتقادات و پیشنهادات  و پاسخگویی مستقیم و چهره به چهره مدیران و مسئولین شهری حاضر در جلسه به درخواست های شهروندان از محورهای اصلی این نشست 3 ساعته بود.


   تعداد بازدید: 105
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,491,045
  تعداد بازدید امروز : 628
  تعداد بازدید دیروز : 473
  آخرین به روزرسانی : 12:02  1399/04/10
 • تماس با شهرداری منطقه ثامن مشهد
 • تلفن : 33687006-051
  فکس : 3669928-051
  رایانامه : samen.mashhad@manmail.ir
  آدرس :مشهد- ابتدای خیابان نواب صفوی 
  سامانه پیامکی : 1000808
  تلفن مستقیم روابط عمومی : 33671200-051

 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری منطقه ثامن مشهد می باشد.