• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 83
   کد: 178821
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
   در نشست نخبگان و فعالان گردشگری کشوردر خانه تاریخی داروغه مشهد مطرح شد:

   مشهد قطب گردشگری سلامت کشور

   نرگس شالچیان،معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد مقدس: کلانشهر مشهد ظرفیت‌های متعددی در زمینه‌های مختلف گردشگری دارد که عدم شناسایی و معرفی آن به عنوان جاذبه توریستی دلیل اصلی مغفول ماندن آنها است.
   در نشست نخبگان و فعالان گردشگری کشوردر خانه تاریخی داروغه مشهد مطرح شد: مشهد قطب گردشگری سلامت کشور

   به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ثامن مشهد، نرگس شالچیان معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد مقدس در نشست نخبگان و فعالان گردشگری کشور که شامگاه روز گذشته 23تیرماه به میزبانی منطقه ثامن در خانه تاریخی داروغه برگزار شد، گفت: کلانشهر مشهد در کنار بارگاه منور علی‌بن موسی‌الرضا(ع)، ظرفیت‌های عظیم و متعددی دارد که یکی از آنها در حوزه گردشگری است. 

   وی خطاب به فعالان گردشگری تصریح کرد: شما به عنوان پیشتازان این عرصه می‌توانید ظرفیت‌های موجود در حوزه گردشگری مشهد را به دیگران معرفی کنید.

   شالچیان با بیان اینکه بیش از ۴۰ خانه تاریخی در شهر مقدس کشهد وجود دارد، افزود: این شهر دارای اماکن تاریخی و گردشگری است و از سوی دیگر قطب گردشگری سلامت کشور به شمار می‌رود. 

   خانه‌های تاریخی نقطه قوتی برای گردشگری شهر مشهد 

   سمانه محمودی در حاشیه این نشست گفت: باتوجه به ظرفیت‌های فوق العاده گردشگری اطراف مشهد که عمدتا شهروندان و حتی راهنمایان گردشگری از وجود آن مطلع نیستند، به همین دلیل ما جشنواره گردشگری احمدآباد را با هدف شناسایی ظرفیت‌های این منطقه برگزار کردیم.

   دبیر کمیسیون گردشگری خانه صنعت، معدن خراسان رضوی افزود: باتوجه به ظرفیت‌های تاریخی، فرهنگی، گردشگری و صنعتی اطراف شهر می‌توان اتفاقی را رقم زد که شهروندان و زائران به جای اینکه فقط از مناطق طرقبه و شاندیز استفاده کنند به این امکان سر بزنند و از امکانات تفریحی موجود در مناطق دیگر بهره‌ ببرند. این مناطق اغلب روستاهای هدف گردشگری است که ظرفیت‌های مختلف مانند گردشگری غذا، خرید، تاریخی و غیره دارد.

   وی تصریح کرد: خانه های تاریخی مشهد مقدس و به ویژه خانه تاریخی داروغه یک ظرفیت بسیار بزرگ است که حتی  اکثر  راهنمایان گردشگری نیز نمی شناسند اما یک نقطه قوت برای شهرمان به شمار می آید.

   محمودی بیان کرد: در این راستا برای اولین بار برنامه بازدید یک روزه از ظرفیت متنوع مشهد و برگزاری جشنواره احمدآباد با حمایت مجموعه شهرداری برای نخبگان و فعالان گردشگری کشور برگزار کردیم.

   اهمیت نقش شهرداری‌ها در بحث گردشگری

   عضو کمیسیون گردشگری اتاق ایران در ادامه گفت: شهرداری‌ نقش بسیار مهمی در حوزه گردشگری هر شهری دارد از جهتی به دلیل توانایی پرداخت هزینه‌های حفظ و نگهداری به مراتب قدرت بیشتری از سایر ارگان‌ها داشته و می‌تواند عملکرد اثرگذارتری در این زمینه برجای بگذارد. 

   محمد محسن طالبیان افزود: باتوجه به ظرفیت‌های شهرداری مشهد، اگر جاذبه‌های گردشگری تحت نظارت آن قرار بگیرد نتیجه مطلوبی حاصل می‌شود. مشهد را نمی‌توان با دیگر استان‌های ایران مقایسه کرد هر ایرانی به طور میانگین سالانه یک‌بار به مشهد سفر می‌کند که می‌توان از این ظرفیت نیز به نحو احسن استفاده کرد. 

    

    

   تعداد بازدید: 83
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,502,422
  تعداد بازدید امروز : 16
  تعداد بازدید دیروز : 605
  آخرین به روزرسانی : 12:02  1399/04/10
 • تماس با شهرداری منطقه ثامن مشهد
 • تلفن : 33687006-051
  فکس : 3669928-051
  رایانامه : samen.mashhad@manmail.ir
  آدرس :مشهد- ابتدای خیابان نواب صفوی 
  سامانه پیامکی : 1000808
  تلفن مستقیم روابط عمومی : 33671200-051

 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری منطقه ثامن مشهد می باشد.