فهرست طبقات
یکشنبه, ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ۵
طبقه بندی: اخبار شهر
چچ
ساکنان محلات هدف بازآفرینی باید بیشترین بهره‌برداری را از فرآیند نوسازی و بهسازی بافت ببرند

رئیس کمیته نظارتی شماره 4 شورای شهر مشهد در جلسه با مدیران دفاتر تسهیلگری منطقه ثامن:

ساکنان محلات هدف بازآفرینی باید بیشترین بهره‌برداری را از فرآیند نوسازی و بهسازی بافت ببرند

رئیس کمیته نظارتی شماره 4 شورای شهر مشهد با بیان اینکه سیاست و رویکرد شورای پنجم از ابتدای فعالیت تاکنون، حفظ و نگه داشتن ساکنان بومی در بافت است، گفت: توصیه و تاکید ما به دفاتر تسهیلگری، حضور حداکثری و فعالانه ساکنان در فرآیند بازآفرینی است تا بیشترین بهره‌برداری از این فرآیند نصیب آنها شود و بتوانیم به نحوی کار کنیم که فضایی درخور شان و منزلت مجاوران و زائران بارگاه منور رضوی فراهم آید.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ثامن مشهدمقدس، احمد نوروزی در جلسه مشترکی که با مدیران دفاتر تسهیلگری در منطقه ثامن و بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی داشت، با تاکید بر لزوم تداوم پرقدرت فعالیت دفاتر تسهیلگری، اظهارکرد: این دفاتر زمانی موفق خواهند بود که بر مبنای مدیریت واحد در محله فعالیت داشته باشند.

وی در ادامه با بیان اینکه دفاتر تسهیلگری می‌توانند نقش کارگزاران مختلف شهرداری در محله را ایفا نمایند و براساس آن حق‌الزحمه دریافت کنند تا بتوانند هزینه های جاری دفتر را تامین نمایند، گفت: ساکنان محلات هدف بازآفرینی باید دفتر تسهیلگری را مرجع تمام امورات شهرسازی املاک خود بدانند.

نوروزی خاطرنشان کرد: راه‌های کسب درآمد بیشتری را باید در قبال ارائه خدمات بیشتر دفاتر تسهیلگری ببینیم و دفاتر نیز در مقابل از نیروها و افراد توانمند و با تجربه بهره گیرند تا موجب تشویق و ترغیب شهروندان به تعامل با دفاتر شوند.

رئیس کمیته نظارتی شماره 4 شورای شهر مشهد با بیان اینکه سیاست و رویکرد شورای پنجم از ابتدای فعالیت تاکنون، حفظ و نگه داشتن ساکنان بومی در بافت است، افزود: توصیه و تاکید ما به دفاتر تسهیلگری، حضور حداکثری و فعالانه ساکنان در فرآیند بازآفرینی است تا بیشترین بهره‌برداری از این فرآیند نصیب آنها شود و بتوانیم به نحوی کار کنیم که فضایی درخور شان و منزلت مجاوران و زائران بارگاه منور رضوی فراهم آید.

وی اظهارکرد: بکارگیری دفاتر تسهیلگری، پاسخگویی به پروژه‌‌های کوچک و عدم پیگیری پروژه‌های بزرگ مقیاس، از ابتدا فعالیت شورای پنجم با هدف حفظ مردم صورت گرفته است.

نوروزی گفت: نیازهای دفاتر تسهیلگری و شرایط مناسب برای فعالیت آنها باید محیا شود چراکه اگر این دفاتر موفق نشوند، طرح تسهیلگری شکست خواهد خورد و این شکست بی‌اعتمادی شهروندان را به دنبال خواهد داشت.

وی همچنین افزود: در محلات هدف بازآفرینی که دفتر تسهیلگری در آن مستقر شده، کارگزاران املاک نباید فعالیت کنند و عمده فعالیت‌ها و هدف جلب مشارکت مالکین باید به این دفاتر واگذار شود.