فهرست طبقات
یکشنبه, ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۴:۰۷ ۱۹
طبقه بندی: اخبار شهر
چچ
اجرای اِلمان پرنده بر روی لوله برداشت آب در حاشیه بلوار امیرالمومنین(ع)

در راستای زیباسازی سیما و منظر شهری در اطراف حرم مطهر رضوی و با طرحی ابتکاری از سوی اداره فضای سبز منطقه ثامن انجام شد؛

اجرای اِلمان پرنده بر روی لوله برداشت آب در حاشیه بلوار امیرالمومنین(ع)

پس از بررسی دقیق طرح با کمک گروه مشاوران منطقه و پرداخت دقیق تر ایده اولیه، این المان شهری که کبوتر های حرم را در ذهن بیننده تداعی می کنند، توسط سازه ای از جنس فایبرگلاس به ارتفاع ۶ متر، که درون آن با پروفیل های فلزی مقاوم سازی شده،با صرف هزینه ای بالغ بر ۹۰۰ میلیون ریال ساخته و بر روی لوله نصب شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ثامن مشهد مقدس،عباس نظری رییس اداره فضای سبز منطقه ثامن با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به قرارگیری لوله برداشت آب چاه در حاشیه بلوار امیرالمومنین،که به جهت تامین مخازن و تانکرهای آبیاری فضای سبز، بر روی چاه آب غیرشرب جنب فضای سبز حاشیه ای این بلوار واقع شده بود، و در عین حال به جهت شکل ظاهری نامناسب، ایجاد اغتشاش بصری کرده و زیبایی مسیر را تحت تاثیر قرار داده بود،تصمیم به زیباسازی این سازه گرفتیم.

نظری تصریح کرد: طبق یک طرح خلاقانه که توسط کارشناسان فضای سبز منطقه ارائه شد، ایده اولیه طرح برگرفته از یک شیر آب قدیمی و ترکیب المان کبوتر و آب ، با الهام از شعری از سهراب سپهری و ترکیب رنگ بر اساس نقوش اسلامی در نظر گرفته شد.
وی افزود: پس از بررسی دقیق طرح با کمک گروه مشاوران منطقه و پرداخت دقیق تر ایده اولیه، این المان شهری که کبوتر های حرم را در ذهن بیننده تداعی می کنند، توسط سازه ای از جنس فایبرگلاس به ارتفاع ۶ متر، که درون آن با پروفیل های فلزی مقاوم سازی شده،با صرف هزینه ای بالغ بر ۹۰۰ میلیون ریال ساخته و بر روی لوله نصب شد.
گفتنی است طرح و ایده این کار که برای اولین بار در سطح شهراجرا شده، مورد استقبال معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد قرار گرفته و بناست الگویی برای اجرای نمونه های مشابه در دیگر مناطق شهر قرار گیرد.