پنجشنبه, ۲۷ شهریور ۱۳۹۹ ۱۴:۲۶ ۱۴۸
طبقه بندی: اخبار شهر
چچ
2KjZh9ix2Ycg2KjYsdiv2KfYsdmKINin2LIg2b7YsdmI2pjZhyDYsdmHINio2KfYuiDYrdi22LHYqiDYstmH2LHYpyAo2LMpINiq2KcgNiDZhdin2Ycg2K/Zitqv2LE=

شهردار منطقه ثامن مشهد در مراسم آغاز عملیات اجرایی پروژه ره باغ حضرت زهرا(س) خبر داد؛

بهره برداری از پروژه ره باغ حضرت زهرا (س) تا 6 ماه دیگر

شهردار منطقه ثامن گفت: در حال حاضر عملیات اجرایی پروژه ره باغ حضرت زهرا (س) با مساحت 17 هزار و 500 متر مربع آغاز شده و تا 6 ماه دیگر به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ثامن مشهدمقدس، سیدمصطفی نعمتی در مراسم آغاز عملیات اجرایی پروژه ره باغ حضرت زهرا(س)، اظهار کرد: طرح اجرایی بافت پیرامون حرم از سال 71 آغاز شده و هم اکنون 27 سال از اجرای آن می گذرد. متاسفانه منطقه ثامن به یک منطقه کارگاه ساختمانی بزرگ تبدیل شده که بار سنگینی بر دوش مردم گذاشته بود.
وی افزود: در دوره جدید مدیریت شهری بنا بر آن شد که نسبت به زیرساخت های طرح اهتمام بیشتری گذاشته شود و به مواردی همچون فضای سبز، ره باغ ها، خیان های اصلی و... که در این مدت مردم از آن محروم بودند، بیشتر پرداخته شود. در این مدت انتقادهای زیادی به این طرح وارد شده است که علت اصلی آن عدم پیشرفت متوازن طرح است.
شهردار منطقه ثامن مشهد بیان کرد: در بافت اطراف حرم مطهر، هشت ره باغ پیش بینی شده است که سبب می شود زائران و مجاوران از مسیر سبز پیاده به حرم مطهر مشرف شوند.
نعمتی با اشاره به هشت ره باغ موجود در مشهد، بیان کرد: در حدفاصل بازار رضا (ع) تا خیابان نواب صفوی دو ره باغ، از حدفاصل خیابان نواب صفوی تا خیابان طبرسی سه ره باغ و در حدفاصل خیابان طبرسی تا خیابان شیرازی سه ره باغ وجود دارد.
وی اضافه کرد: در حال حاضر ره باغ پردیس دارای پیشرفت فیزیکی 50 درصدی است و بخشی از عملیات اجرایی ره باغ جنان نیز انجام شده است.
شهردار منطقه ثامن با بیان اینکه در حال حاضر ره باغ سلام در مرحله 60 درصدی پیشرفت قرار دارد، گفت: حدود 80 درصد از ره باغ بهشت نیز اجرا شده است.
نعمتی گفت: در حال حاضر عملیات اجرایی پروژه ره باغ حضرت زهرا (س) با مساحت 17 هزار و 500 متر مربع آغاز شده و تا 6 ماه دیگر به بهره برداری می رسد.
وی اضافه کرد: همچنین 82 درصد تملک زیرساختی این طرح به انجام رسیده که با همت مجموعه شهرداری امیدواریم 18 درصد باقی مانده عرصه نیز آزاد شود.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.1098726590474
Qt: 2.1865820884705