آخرین اخبار

عزاداران حسینی نماز ظهر تاسوعا و عاشورا را به جماعت اقامه کردند
۱۴۰۱/۰۵/۱۹

عزاداران حسینی نماز ظهر تاسوعا و ...

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه ثامن گفت: نماز باشکوه ظهر و ...

ادامه خبر >
مشروح اقدامات حوزه خدمات شهری در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی
۱۴۰۱/۰۵/۱۹

مشروح اقدامات حوزه خدمات شهری در ...

معاون خدمات‌شهری و محیط‌زیست شهرداری منطقه ثامن به تشریح بخشی از ...

ادامه خبر >
تقویت هویت تاریخی منطقه ثامن با احیاء گذرهای تشرف
۱۴۰۱/۰۵/۱۰

تقویت هویت تاریخی منطقه ثامن با ...

سرپرست شهرداری منطقه ثامن از تقویت هویت تاریخی منطقه با احیاء 8 ...

ادامه خبر >
تسهیلات 600 میلیون تومانی برای مهاجرت معکوس
۱۴۰۱/۰۵/۱۰

تسهیلات 600 میلیون تومانی برای ...

با هدف ماندگاری همسایگان امام هشتم(ع) وام نوسازی در بافت پیرامون ...

ادامه خبر >

مناقصه مزایده

شماره: 140021

منطقه ثامن استعلام

موضوع : تعمیر ونگهداری ابسردکن وسقا خانه سطح منطقه

...

زمان شروع:1401/05/26
تاریخ پایان دریافت اسناد: 1401/05/31 13:00:00
مهلت تحویل پیشنهاد تا تاریخ: 1401/05/31 13:00:00
زمان بازگشایی پاکات: 1401/06/01 10:00:00
اطلاعات بیشتر

اطلاعیه ها

زندگی در منطقه

 • چشم انداز منطقه ثامن ...

  چشم انداز منطقه ثامن ...

  به برکت وجود بارگاه ملکوتی ثامن الحجج علیه السلام بافت پیرامون حرم مطهر رضوی که میراث معنوی فرهنگی و تاریخی ایران و جهان اسلام را با رویکرد ملی و جهانی در خود جای داده است نقش اساسی در هویت و وحدت شهری ایفا می‌کند و آماده‌سازی بسترهای لازم و ضروری برای نیل به اهداف اساسی از جمله دسترسی آسان برای زائرین و ایجاد فضای آرام و معنوی برای میهمانان آستان قدس امام رضا علیه السلام از ارکان افق اجرای طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی می باشند تا در سایه اجرای این پروژه مشهد بتواند میزبانی شایسته برای زائرین و عشاق بارگاه ملکوتی امام مهربانی ها باشد.

  شهرداری منطقه ثامن مشهد مقدس به عنوان مجری این طرح عظیم ملی می‌کوشد با برنامه‌ریزی و مدیریت قدرتمند و بهره گیری از تجارب متخصصین متعدد در حوزه های فنی و اجرایی در راستای شکوفایی هرچه بیشتر و رونق اقتصادی منطقه و همچنین گسترش فرهنگی ایرانی اسلامی در این بافت گامی موثر و راهگشا بردارد. افزایش فضای عمومی مانند معابر و پیاده راه ها،افزایش پارکینگ های طبقاتی مجهز و هوشمند، توسعه امکانات رفاهی خدماتی زائرین و مجاورین،احداث زائرسراهای مقرون به صرفه، تسهیل تردد در محدوده حرم مطهر رضوی بالاخص در فضاهای تجاری، رونق روز افزون اقتصاد زیارت محور، توسعه حمل و نقل هوشمند، ارتقاء سطح آسایش و امنیت زائرین و مجاورین امام رئوف و در نهایت به طور ویژه بهبود استانداردهای زندگی در این بافت تصویری است که منطقه در آینده نزدیک خواهد داشت.
  طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی با هدف تجدیدنظر در کاربری ها و فعالیت های بافت اطراف حرم و نوسازی بافت فرسوده و کم استفاده به منظور ایجاد فضاهای خدماتی ضروری برای رفاه حال مجاورین و زائرین بارگاه منور رضوی در سال ۱۳۷۲ با دستور مقام معظم رهبری آغاز گردید.
  با عنایت به ضرورت برقراری مدیریت واحد شهری شهرداری منطقه ثامن تاسیس و اولین گام برای تحقق مدیریت واحد شهری در این منطقه برداشته شد. پس از شروع اقدامات اجرایی در بافت پیرامون حرم مطهر وضعیت عمومی کالبدی و اجتماعی بافت رو به بهبود گذاشت که با اجرای کامل این طرح این محدوده از کارایی بسیار مطلوبی برخوردار خواهد شد.
  بر مبنای برنامه ریزی انجام شده در بافت ۳۶۶ هکتاری پیرامون حرم مطهر رضوی سهم جمعیت مجاور ۵۱ هزار نفر در سال ۱۴۰۴ پیش بینی گردیده و برنامه ریزی و طراحی امکانات برای جمعیت متحرک زائر و مسافر برابر ۱۵۰ هزار نفر اقامت در یک شب شده است. همچنین هزار نفر مراجعه کننده روزانه برای سایر کاربری‌ها پیش‌بینی شده است.
  به منظور تسهیل عبور و مرور و کاهش بار ترافیکی منطقه و سهولت دسترسی به حرم مطهر علاوه بر تعریض خیابان های موجود منتهی به حرم از ۳۰ متر به ۵۰ متر؛ ۴ خیابان شعاعی جدید در حدفاصل خیابان های موجود طراحی و احداث گردیده اند، که یک خیابان حلقوی به نام شارستان ارتباط مجموعه هشت خیابان را برقرار می نماید. بهره‌برداری از این خیابانها پتانسیل های تازه جهت برنامه ریزی و اجرای پروژه‌های جدید تجاری اقامتی مذهبی و فرهنگی ایجاد کرده است و و بستر مناسبی برای سرمایه گذاری و برنامه ریزی در این بخش ها فراهم می سازد.
  نویسنده: محمد واحدی

نقشه منطقه

منطقه یک منطقه نه منطقه سه منطقه نه منطقه دو منطقه نه منطقه سه منطقه نه

تصاویر منطقه

سرمایه گذاری

 • سرپرست منطقه ثامن مشهد مقدس

  ساسان نوری مقدم

  سرپرست منطقه ثامن مشهد مقدس

  مشهد مقدس،خیابان شهیدنواب صفوی(پایین خیابان) نبش نواب صفوی 2

شهردار منطقه

2LPYsdm+2LHYs9iqINmF2YbYt9mC2Ycg2KvYp9mF2YYg2YXYtNmH2K8g2YXZgtiv2LM=

ساسان نورین مقدم

05133687006-8

خدمات شهروندی

No Cache
Gt: 2.8500466346741
Qt: 2.059912443161