• نحوه سرمایه گذاری     انواع روشهای سرمایه گذاری:

   الف - سرمایه گذاری کلان:در این روش، سرمایه گذار محدوده ای از بافت را که شامل مسیر و پروژه های واقع در حاشیه آن است انتخاب می نماید و خرید املاک باقیمانده (خرید نشده) محدوده به کارگزاری شهرداری و تامین منابع از طرف سرمایه گذار اقدام می نماید و پس از تکمیل خرید پروژه ها صدور پروانه ساختمانی پروژه های محدوده صورت می گیرد. در این حالت ارزش املاک واقع در مسیر با ارزش پروانه ساختمانی پروژه ها تهاتر می گردد و سرمایه گذار مجاز است که پروژه های آماده واگذاری را اجرا و یا به غیر واگذار نماید و علاوه برآن در این روش سرمایه گذار از مزایای ناشی از ارزش افزوده املاک خرید شده و تجمیع پروژه ها بهره مند خواهد گردید.
   ب- واگذاری زمین آماده اجرا و پروانه ساختمانی آن به سرمایه گذار جهت اجرای پروژه: در این حالت سرمایه گذار ارزش زمین و پروانه ساختمانی پروژه ای را که قبلا توسط شهرداری آزادسازی کامل شده است را پرداخت نموده و اقدام به ساخت پروژه می نماید.
   ج - خرید املاک باقیمانده (خرید نشده) یک پروژه به کارگزاری شهرداری و با تامین منابع از طرف سرمایه گذار و سپس صدور پروانه ساختمانی پروژه:در این حالت سرمایه گذار منابع مورد نیاز جهت خرید املاک باقیمانده را در اختیار شهرداری قرارداده و شهرداری به کارگزاری از سرمایه گذار املاک را خریده و سرمایه گذار پس از آزادسازی کامل پروژه و پرداخت ارزش پروانه ساختمانی اقدام به ساخت پروژه می نماید و یا زمین و پروانه را به غیر واگذار می نماید. در این روش سرمایه گذار از مزایای ناشی از ارزش افزوده املاک خرید شده و تجمیع پروژه بهره مند خواهد گردید.
   د- واگذاری پروژه به سرمایه گذار و تهاتر بخشی از آن با املاک سرمایه گذار: در این روش بخشی از ارزش زمین و پروانه ساختمانی پروژه با املاک متعلق به سرمایه گذار (واحد تجار ، مسکونی و یا زمین) تهاتر و مابقی آن توسط سرمایه گذار به شهرداری پرداخت می گرددو سرمایه گذار اقدام به ساخت می نماید.
   ه-مشارکت شهرداری با سرمایه گذار:در این حالت شهرداری به میزان ارزش زمین و پروانه ساختمانی پروژه با سرمایه گذار مشارکت نموده به صورتی که هزینه ساخت و اجرا به عهده سرمایه گذار بوده و شهرداری و سرمایه گذار به نسبت سهم الشرکه در پروژه آماده بهره برداری شریک خواهند بود.
   و- واگذاری زمین و پروانه پروژه در قبال اجرای معابر و فضاهای عمومی به پیمانکار(سرمایه گذار) : در این روش شهرداری زمین و پروانه ساختمانی پروژه را در ازای اجرای فضاهای عمومی و معابر به پیمانکار یا سرمایه گذار واگذار می نماید.

    

   ز- روشهای جمع آوری منابع خرد مردمی:


   اوراق مشارکت و صکوک: در این روش پروژه های سرمایه گذاری از طریق فروش اوراق مشارکت و صکوک به مردم اجرا می گردند.
   سهامدار پروژه: در این روشپروژه های سرمایه گذاری بصورت واگذاری سهام به مردم و پیمانکاران و سازندگان پروژه اجرا می گردند. که پروژه های تجاری و اقامتی نرجس و سارا به این صورت اجرا شده اند.
   فروش متری به صورت علی الحساب (طرح مسکن ثامن):در این حالت پروژه های سرمایه گذاری از طریق فروش متری واحدهای پروژه به مردم به صورت علی الحساب اجرا می گردند.

    

   تعداد بازدید :1357
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
 • سایت های مرتبط
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,468,168
  تعداد بازدید امروز : 289
  تعداد بازدید دیروز : 342
  آخرین به روزرسانی : 16:37  1399/02/30
 • تماس با شهرداری منطقه ثامن مشهد
 • تلفن : 33687006-051
  فکس : 3669928-051
  رایانامه : samen.mashhad@manmail.ir
  آدرس :مشهد- ابتدای خیابان نواب صفوی 
  سامانه پیامکی : 1000808
  تلفن مستقیم روابط عمومی : 33671200-051

 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری منطقه ثامن مشهد می باشد.