• دلایل احداث زائرسراها

    

    

   توفیق خدمت و میزبانی زائرین دل سوخته بارگاه منور امام مهربانی ها صله ای است ارزشمند و بی بدیل که هر کس را نصیب گردد به شکرانه اش بایستی لحظه ها را غنیمت شمارد و خاک پای ایشان را توتیای دیده نموده و بستر لازم را برای ایجاد زیارتی همراه با معنویت کامل فراهم نماید .

    

    

   مشهد سالانه میزبان میلیون ها زائر مشتاقی است که از سراسر جهان به شوق زیارت حضرت ثامن الحجج "علیه آلاف التحیه و الثناء" خود را به بارگاه ملکونی این امام همام می رسانند پیش بینی ها و مطالعات انجام شده در سازمان طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی این تعداد در سال 1404 (هـ-.ش) بالغ بر 40 میلیون نفر خواهد رسید که در نگاه کلی می توان آنها را به دو گروه ذیل تقسیم نمود :

    

   الف) زائران با تمکن مالی مناسب که با برنامه ریزی قبلی مکان های اقامتی هتل ها ، هتل آپارتمان ها و... یا مجموعه های خصوصی و یا ... را برای مدت اقامت انتخاب می کنند .

   ب) زائرانی از اقشار آسیب پذیر و کم درآمد جامعه

   گروه دوم نه تنها اکثریت جمعیت زائرین بارگاه منور رضوی را تشکیل می دهند بلکه به دلیل فقدان اماکن اقامتی با کیفیت و قیمت مناسب در اطراف حرم مطهر جهت اقامت با مشکلات عدیده ای روبرو هستند که اسکان آنان در اماکن غیر استاندارد بعضا مشکلات و حوادث تلخی به دنبال دارد.

   متاسفانه بسیارند افراد دلسوخته ای که به دلیل عدم استطاعت مالی علیرغم شوق و ارادت فراوان تا کنون حتی یک بار هم موفق به زیارت حرم امام مهربانی نشده اند این امر دغدغه و تاکید مقام عظمای ولایت برای پیش بینی اسکان این قشر عظیم باعث شد که مسئولین چاره اندیشی نمایند لذا به منظور تحقق این مهم منطقه ثامن به عنوان منطقه پایلوت مطالعات گسترده ای را با استفاده از مشاورین و تشکیل دبیرخانه احداث زائرسرهای ارزان قیمت آغاز نمود و حاصل آن زمینه سازی برای احداث زائرسراهای پیشتاز شد .

   مسلما اقتضای این امر استفاده از ظرفیت مردمی و حضور خیرین نیک اندیش را طلب می نمود که بدین منظور شاکله ایجاد نهادی مردمی بنیان نهاده شد .

    

   تعداد بازدید :982
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
 • سایت های مرتبط
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,503,216
  تعداد بازدید امروز : 6
  تعداد بازدید دیروز : 804
  آخرین به روزرسانی : 14:42  1399/04/25
 • تماس با شهرداری منطقه ثامن مشهد
 • تلفن : 33687006-051
  فکس : 3669928-051
  رایانامه : samen.mashhad@manmail.ir
  آدرس :مشهد- ابتدای خیابان نواب صفوی 
  سامانه پیامکی : 1000808
  تلفن مستقیم روابط عمومی : 33671200-051

 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری منطقه ثامن مشهد می باشد.