• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 59
   کد: 185407
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۷/۳۰
   فرماندار مشهد در جریان بازدید اعضای کمیته آسیب شناسی منطقه ثامن از بافت پیرامون حرم مطهر رضوی تاکید کرد:

   هم افزایی دستگاه ها برای فراهم شدن امکان زیارتی بدون دغدغه برای زائران رضوی/ نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی با همدلی و وفاق پیش می رود

   کمیته های هشت گانه ای برای نظارت و کنترل جوامع شرایط به منظور هماهنگی بین دستگاه های شهرستان برای اقدامات دهه آخر صفر تشکیل شده است/باید بتوانیم شرایط مطلوبی را برای حضور زائران در مشهد مقدس فراهم کنیم تا بدون دغدغه به زیارت و بهره مندی کامل از فضای معنوی مشهد نائل آیند.
   هم افزایی دستگاه ها برای فراهم شدن امکان زیارتی بدون دغدغه برای زائران رضوی

   فرماندار مشهد در جریان بازدید اعضای کمیته آسیب شناسی منطقه ثامن از بافت پیرامون حرم مطهر رضوی عنوان کرد:
   هم افزایی برای فراهم شدن امکان زیارتی بدون دغدغه برای زائران رضوی/ نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی با همدلی و وفاق پیش می رود

   به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ثامن مشهد مقدس صبح امروز(سه شنبه ٣٠ مهرماه) اعضای کمیته آسیب‌شناسی منطقه ثامن با حضورسید محمدرضا هاشمی معاون استاندار خراسان رضوی و فرماندار مشهد مقدس، حجت الاسلام صالح رئیس مجتمع قضایی ثامن، سید مصطفی نعمتی شهردار منطقه ثامن و جمعی دیگر از نمایندگان و مدیران دستگاههای خدمات رسان از بافت پیرامون حرم مطهر رضوی بازدید به عمل آوردند.

   سیدمحمدرضا هاشمی در پایان این بازدید با اشاره به اینکه کمیته آسیب شناسی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی از سال ۱۳۸۴ با هدف بررسی مشکلات و معضلات شهروندان و زائران در منطقه سامن و اطراف بارگاه مطهر حضرت رضا (ع) و تلاش در جهت رفع آنها تشکیل شده است، اظهار کرد: تاکنون بیش از ۲۱۰ جلسه از این کمیته با حضور نمایندگانی از دستگاه‌ها و نهادهای خدمات رسان در اطراف حرم، اعم از فرمانداری، شهرداری دادگستری و سایر ارگان ها تشکیل شده است.
   وی افزود:این کمیته یکی از معدود ساختارهای اداری است که همه مصوبات آن به خوبی و باجدیت پیگیری و در راستای تامین رفاه زائران و شهروندان شهر امام مهربانی‌ها اجرایی شده است.

   معاون استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه معمولاً هر دو هفته یک باراعضای این کمیته با حضور حجت الاسلام صالح، معاون دادستان و رئیس مجتمع قضایی ثامن از بافت پیرامون حرم مطهر رضوی بازدید به عمل می‌آورند تا از نزدیک در جریان آخرین وضعیت بافت و مشکلات پیش روی شهروندان و زائران قرار گیرند، تصریح کرد: بازدید امروز نیز با هدف ارزیابی کیفیت خدمت رسانی به زائران و مجاوران توسط دستگاه‌های اجرایی و خدمت رسان و همچنین نظارت بر کیفیت و وضعیت واحدهای اقامتی پیرامون حرم مطهر رضوی در ایام پایانی ماه صفربرگزار شد.
   فرماندار مشهد با بیان اینکه امنیت، سلامت و بهداشت، و اسکان زائران سه موضوع اصلی و دارای اولویت این کمیته می باشد، تاکید کرد:مقوله اسکان زائران از اهمیت فراوانی برخوردار است و هرگونه تخطی از ضوابط و مقررات در این زمینه با برخورد جدی از سوی دستگاه های ذیربط مواجه خواهد شد.

   وی افزود:جا دارد از شهردار منطقه ثامن تشکر ویژه کنیم که تاکنون نسبت به این مورد بسیار خوب عمل شده و پس از شناسایی موارد متخلف، نسبت به اعمال و اجرای قانون اقدام لازم صورت گرفته است. املاکی که قابلیت خریداری داشته‌اند تملک و تسطیح شده و در بسیاری از همین فضا هایی به وجود آمده بصورت مطلوب بوستان ها و فضای سبز و محل عبور عابران اجرایی شده است و برخی دیگر از موارد هم آماده اجرای پروژه های سرمایه گذاری یا پروژه های آماده مشارکت مردم و شهروندان شده است.

   هاشمی با بیان اینکه اکثر مسافرخانه ها، هتل ها و اقامتگاه های موجود دارای استانداردهای اولیه هستند و به خوبی ارائه خدمت می نمایند گفت:در این بازدید و بازدیدهای گذشته مشخص شد که برخی از اقامتگاه ها نیازمند رعایت یکسری حداقل ها هستند که باید اخطاریه ها و هشدارهای لازم در این خصوص به آنها ابلاغ شود تا نسبت به تامین آن حداقل ها اقدام نمایند.

   وی ادامه داد: اولین و اصولی ترین بحث، موضوع استحکام بنای این اماکن است که با امنیت و حفظ جان زائران رابطه مستقیم دارد و بحث دیگر رعایت موازین ایمنی و بهداشتی و غیره است.

   هاشمی خاطرنشان کرد:در سال‌های نه چندان دور شاهد بودیم که در برخی از این نوع اقامتگاه های غیرمجاز مواردی همچون ریزش چاه، گازگرفتگی و مسمومیت با مونوکسیدکربن ایجاد شده و مشکلاتی را برای زائران و مسافران به وجود می آورد که این دست مشکلات زیبنده مشهدالرضا(ع) به عنوان پایتخت فرهنگی ایران اسلامی و بلکه جهان اسلام و در شأن زائر و مجاور امام رضا علیه السلام نیست.
   معاون استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه اقدامات بسیار خوبی هم در راستای اجرای خیابانها و رهباغ ها و ایجاد زیرساخت‌ها و تامین رفاهیات شهروندان توسط مجموعه نهاد و مجری طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی و شهرداری منطقه ثامن صورت گرفته است، اظهار کرد:طرح هم اکنون با یک همدلی و وفاق همگانی پیش می رود و بنا به گزارشات ارائه شده تا کنون بیش از ده هزار میلیارد تومان برای تملکات و اجرای طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی هزینه شده و امیدواریم با برنامه ریزی ها و پیش بینی اوراق مشارکتی که از سوی دولت محترم برای این منظور صورت گرفته، و همت مسوولین امر این طرح ملی به زودی به اتمام برسد.
   فرماندار مشهد به تشکیل کمیته های هشت گانه ای برای نظارت و کنترل جوامع شرایط به منظور هماهنگی بین دستگاه های شهرستان برای اقدامات دهه آخر صفر نیز اشاره کرد و افزود:جلسات مختلف و بازدیدهای متعدد از اطراف حرم امام رضا علیه السلام صورت گرفته تا همانطور که ایام اربعین با عزت تمام سپری شد و کوچکترین دغدغه‌ای برای شهروندان ایجاد نشد، بتوانیم شرایطی را ایجاد کنیم که همزمان با فرارسیدن ایام رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام مجتبی(ع) و همچنین سالروز شهادت امام رضا علیه السلام، که جمعیت زیادی از زائران به مشهد مشرف می شوند، با جمیع اقدامات و برنامه ریزی مناسب از سوی شورای اسلامی شهر، شهرداری فرمانداری، ارگان های نظامی و انتظامی و... بتوانیم شرایط مطلوبی را برای حضور این مشتاقان در مشهد مقدس فراهم کنیم تا بدون دغدغه به زیارت و بهره مندی کامل از فضای معنوی مشهد نائل آیند.

   تعداد بازدید: 59
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,322,041
  تعداد بازدید امروز : 1,899
  تعداد بازدید دیروز : 1,867
  آخرین به روزرسانی : 15:25  1398/08/23
 • تماس با شهرداری منطقه ثامن مشهد
 • تلفن : 33687006-051
  فکس : 3669928-051
  رایانامه : samen.mashhad@manmail.ir
  آدرس :مشهد- ابتدای خیابان نواب صفوی 
  سامانه پیامکی : 1000808
  تلفن مستقیم روابط عمومی : 33671200-051

 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری منطقه ثامن مشهد می باشد.