• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 70
   کد: 178540
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
   معاون عمران و توسعه شهری وزارت کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها خبر داد؛

   انتشار ۱۴۰۰میلیارد تومان اوراق مشارکت برای بافت پیرامون حرم رضوی

   معاون عمران و توسعه شهری وزارت کشور گفت: مجوز انتشار ۱۴۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای تسریع در اجرای طرح بهسازی بافت پیرامون حرم رضوی صادر شده است.
   انتشار ۱۴۰۰میلیارد تومان اوراق مشارکت برای بافت پیرامون حرم رضوی

   به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ثامن مشهد مقدس،مهدی جمالی نژاد در همایش گرامیداشت روز شهرداری که در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: در بودجه پیشنهادی سال ۹۸ کشور، احکام بودجه مربوط به شهرداری‌ها حذف شده بود اما با برگزاری جلسات مستمر با نمایندگان مجلس، اعتبارات مربوطه مجدد احیا شد.

   وی افزود: شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در کشور خانواده بسیار بزرگی را تشکیل می‌دهند و به رغم داشتن انتظارات متنوع، به دلیل محدودیت‌های منابع مالی، پاسخگویی به همه آنها امکان پذیر نیست.

   جمالی نژاد با بیان اینکه وزارت کشور در حد توان پشتیبان شهرداری‌ها خواهد بود، ادامه داد: همانطور که در قوانین بالادستی مورد تاکید قرار گرفته، هدف از تشکیل شهرداری‌ها، ایجاد نهادهای عمومی مستقل غیردولتی بوده است بنابراین مدیران شهری نباید درخواست‌هایی را مطرح کنند که رنگ و بوی دولتی بودن داشته باشد.

   وی با بیان اینکه مدیریت شهری مدل توأمان درآمد و هزینه است، گفت: باید از ظرفیت‌های موجود در حوزه سرمایه گذاری برای کسب درآمد و تأمین هزینه‌های شهرداری استفاده کرد و در این زمینه می‌توان از مشهد به عنوان مصداق الگوی موفق سرمایه گذاری نام برد.

   رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور خاطرنشان کرد: شهرداری مشهد در سال‌های اخیر در کنار تلاش برای جذب اعتبارات دولتی، در راستای تأمین هزینه‌های اداره شهر، در حوزه سرمایه گذاری اقدامات ویژه ای انجام داده است.

   وی افزود: شورای عالی استان‌ها یک ظرفیت بسیار خوب قانونی برای ارائه لوایح پیشنهادی به مجلس شورای اسلامی و اصلاح قوانین مزاحم در مسیر فعالیت مدیریت‌های شهری به شمار می‌رود و باید از این ظرفیت بیش از پیش استفاده شود

   تعداد بازدید: 70
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,473,620
  تعداد بازدید امروز : 518
  تعداد بازدید دیروز : 345
  آخرین به روزرسانی : 12:06  1399/03/10
 • تماس با شهرداری منطقه ثامن مشهد
 • تلفن : 33687006-051
  فکس : 3669928-051
  رایانامه : samen.mashhad@manmail.ir
  آدرس :مشهد- ابتدای خیابان نواب صفوی 
  سامانه پیامکی : 1000808
  تلفن مستقیم روابط عمومی : 33671200-051

 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری منطقه ثامن مشهد می باشد.