• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 70
   کد: 178186
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد در جلسه کمیته نظارتی شماره4 در منطقه ثامن:

   رویکرد مدیریت شهری ماندگاری بافت ساکن در منطقه ثامن است

   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد با اشاره به نحوه عملکرد کمیته نظارتی منطقه ثامن رویکرد اساسی مدیریت شهری را تلاش برای ماندگاری و نگهداشت جمعیت ساکن در منطقه ثامن در جهت توسعه این منطقه بیان کرد.
   رویکرد مدیریت شهری ماندگاری بافت ساکن در منطقه ثامن است

   به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ثامن مشهدمقدس، بتول گندمی در حاشیه نشست کمیته نظارتی شماره ۴ شورای شهر، با تاکید براینکه گشایش خیابانهای شعاعی و رینگ و توسعه فضای سبز در دوره جاری نسبت به آمدن سرمایه گذاران جدید و احداث پروژه های تجاری در اولویت مدیریت شهری قرار دارد، گفت: در صورت اصلاح معابر و تعیین تکلیف اراضی و همچنین ماندن مردم در منطقه خود مردم به دنبال جذب سرمایه و اجرای پروژه های تجاری خواهند رفت.

   عضو کمیته نظارتی شماره ۴ شورای شهر مشهد از این گفت که عمده اعتراضات مردم و شکایات جاری در این منطقه با توجه به اجرای طرح و بازگشایی های معابر و پروژه های سرمایه گذاری قدیمی، پرونده هایی است است که برخی از آنها قدمت بیش از 10 سال دارند و کماکان شهروندان از این وضعیت ناراضی هستند لذا این منطقه کار نظارتی بسیار سختی دارد. برخی پرونده ها قضایی شده و رفت و آمد بین شهرداری و سیستم های قضایی زیاد شده که انرژی زیادی از مردم، مدیران و کمیته نظارتی می گیرد.

   نماینده شورای شهر مشهد ادامه داد: در منطقه ثامن بسیاری از این مشکلات مربوط املاک است که به ورثه رسیده اند و تعدد ورثه ها و عدم توافق بین آنها از دلایل کندشدن روند رسیدگی به پرونده ها در کمیته است. از این رو در کمیته به دنبال حفظ عدالت با رویکرد حمایت از شهروندان هستیم تا حقی از مردم و شهرداری تضییع نشود.

   وی یادآور شد: به هرحال وقتی ملکی 3 سال قبل کارشناسی و بخشی از پول نیز پرداخت شده امروز به دلیل کاهش ارزش پول، پرداخت نشدن مطالبات سبب نارضایتی شدید خواهد بود لذا بدنبال راهکارهایی برای تسریع در حل آن هستیم.

   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد در خصوص تامین اعتبارات لازم جهت پیشبرد برنامه های توسعه ای منطقه ثامن گفت: خوشبختانه 350 میلیارد تومان اوراق سرمایه گذاری مصوب شده امسال به فروش رفته است. این شروع خوبی است و می تواند به عملیات عمرانی منطقه ثامن رونق خوبی ببخشد.

   وی ادامه داد: همزمان با فروش این اوراق پیگیر 1400 میلیارد تومان اوراق مصوب در آلبوم بودجه 98 کشور هستیم تا بتوانیم تا پایان سال با اخذ موافقت ها اقدام کنیم. 


   تعداد بازدید: 70
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,468,242
  تعداد بازدید امروز : 363
  تعداد بازدید دیروز : 342
  آخرین به روزرسانی : 16:37  1399/02/30
 • تماس با شهرداری منطقه ثامن مشهد
 • تلفن : 33687006-051
  فکس : 3669928-051
  رایانامه : samen.mashhad@manmail.ir
  آدرس :مشهد- ابتدای خیابان نواب صفوی 
  سامانه پیامکی : 1000808
  تلفن مستقیم روابط عمومی : 33671200-051

 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری منطقه ثامن مشهد می باشد.