• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 55
   کد: 174793
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
   شهردار منطقه ثامن مشهد مقدس خبر داد:

   افزایش شتاب احداث مسیر تردد دوچرخه در معابر اطراف حرم رضوی

   طی یک سال و نیم گذشته بیش از پنج کیلومتر از مسیر ویژه تردد دوچرخه در معابراطراف حرم مطهر رضوی در دست اجرا قرار گرفت

   افزایش شتاب احداث مسیر تردد دوچرخه در معابر اطراف حرم رضوی

   افزایش سرعت در اجرای مسیر ویژه تردد دوچرخه در خیابان های اطراف حرم مطهر رضوی

   به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ثامن مشهد مقدس سید مصطفی نعمتی شهردار منطقه ثامن در این باره اظهار کرد:در چشم‌انداز طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی،احداث ۱۲ کیلومتر مسیر ویژه تردد دوچرخه با هدف کاهش ترافیک و همچنین کاهش عوامل آلودگی هوا در هسته مرکزی شهر،پیش‌بینی شده است.

   وی افزود :تکمیل و بهره‌برداری کامل از این مسیر ویژه می تواند در ترغیب شهروندان به استفاده از دوچرخه به عنوان یک وسیله نقلیه پاک و در نتیجه کاهش آلودگی هوا و ارتقا سطح سلامت و نشاط در بین شهروندان نقش به سزایی داشته باشد.
   نعمتی گفت: پیش از تصدی گری مجموعه مدیریت شهری در دوره پنجم شورای اسلامی شهر مشهد مقدس و تا اواسط سال ۱۳۹۶ تنها حدود یک کیلومتر از این مسیر در حاشیه پارک خطی بلوار کامیاب و همچنین خیابان شهید محسن کاشانی اجرایی شده بود.

   وی تصریح کرد:با توجه به اهمیت موضوع و تاکید بر تسریع در اجرای فضاهای عمومی و رفاهی طرح در دوره جدید، همزمان با انجام عملیات پیاده روسازی در حاشیه بلوار شارستان ازخیابان طبرسی تا میدان شهید حججی و نیز بلوار شهدای حج(حد فاصل بلوار شهید حاجی حسنی کارگر تا بلوار ۱۷ شهریور)، بالغ بر ۳۲۰۰ متر مسیر دوچرخه در ۲ طرف این خیابان ها احداث شده و تقریبا آماده بهره برداری است.

   شهردار منطقه ثامن با اشاره به این که خوشبختانه عملیات اجرایی ساخت بلوار شعاعی رضوان حدفاصل خیابان شهید محسن کاشانی تا خیابان نوغان۴(تپل محله)در مراحل پایانی است و به زودی شاهد بهره برداری از این خیابان جدید در نزدیکی حرم مطهرخواهیم بود، خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری و به صورت همزمان با اجرای ساخت و تکمیل بلوار شارستان در محدوده خیابان آیت الله شیرازی تا خیابان طبرسی و نیز بلوار شعاعی رضوان، احداث ۲۹۰۰ متر دیگر از مسیر ویژه دوچرخه در حاشیه این معابر نیز در دستور کار قرار گرفته است.

   نعمتی در پایان تاکید کرد: نهایتاً تا پایان نیمه اول سال جاری مجموع لاین ویژه دوچرخه در منطقه ثامن به بیش از ۶ کیلومتر خواهد رسید و امیدواریم با تامین منابع مالی نهایتا تا پایان سال ۱۳۹۹ و همزمان با اجرای کامل سایر فضاهای عمومی و رفاهی طرح، شاهد تکمیل و اتمام این پروژه نیز باشیم.

    


   تعداد بازدید: 55
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,473,656
  تعداد بازدید امروز : 554
  تعداد بازدید دیروز : 345
  آخرین به روزرسانی : 12:06  1399/03/10
 • تماس با شهرداری منطقه ثامن مشهد
 • تلفن : 33687006-051
  فکس : 3669928-051
  رایانامه : samen.mashhad@manmail.ir
  آدرس :مشهد- ابتدای خیابان نواب صفوی 
  سامانه پیامکی : 1000808
  تلفن مستقیم روابط عمومی : 33671200-051

 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری منطقه ثامن مشهد می باشد.