• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 71
   کد: 165300
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۱۰/۰۸
   در ادامه روند اجرای زیرساخت های طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهررضوی؛

   احداث واصلاح کانال های جمع آوری آبهای سطحی معابراطراف حرم بی وقفه در حال اجراست

   نصب دریچه های هوادهی،نصب فن و اتصال کانال ها به نهر نادری و در نهایت هدایت روان آب ها جهت رفع بوهای نامطبوع با هزینه ای بالغ بر 3میلیارد و نهصد میلیون ریال صورت گرفته و انجام مستمر شستشو و لایروبی به وسیله پمپ لجن کش و پمپاژ آب در قسمت های های فاقد شیب مناسب نیز توسط نیروهای خدوم معاونت خدمات و محیط زیست شهری منطقهانجام می شود.
   احداث واصلاح کانال های جمع آوری آبهای سطحی معابراطراف حرم


   در ادامه روند اجرای زیرساخت های طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهررضوی؛احداث واصلاح کانال های جمع آوری آبهای سطحی معابراطراف حرم مطهررضوی، بی وقفه در حال اجراست.
    
   به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ثامن، سید فرهاد حجازی،معاون فنی و عمران شهرداری منطقه ثامن مشهد مقدس، با اشاره به اقدامات انجام شده در این خصوص اظهار داشت: با توجه به آغاز فصل سرما و شروع بارش نزولات آسمانی،یکی از اقدامات ویژه ای که همواره در دستور کار شهرداری قراردارد، ترمیم و بهسازی معابر و هدایت آب های سطحی به منظورپیشگیری از آب افتادگی کوچه ها و خیابان های شهر وجلوگیری از ایجاد خلل در رفت و آمد شهروندان می باشد.
   وی با اشاره به پروژه احداث کانال جمع آوری آبهای سطحی منطقه افزود: احداث و اصلاح کانال های هدایت آب های سطحی و ایجاد شبکه جمع آوری و کنترل روان آب های سطح معابر، یکی از اقداماتی است که در قالب طرح نوسازی و بهسازی بافت فرسوده اطراف حرم مطهررضوی دیده شده است و برای تسریع در ایجاد و تکمیل این شبکه عملیات حفاری و لوله گذاری کاروگیت در خیابان های پیرامون حرم مطهر بی وقفه در حال انجام است.
   حجازی تصریح کرد: بخشی ازاین شبکه در چند خیابان اصلی و فرعی منتهی به حرم مطهررضوی اجرا شده و بخش هایی از آن نیز دردست اجرا می باشد، و از آنجا که در برخی نقاط ماندگاری آب به لحاظ وجود جوی قدیمی تحت عنوان «نهر نادری» ایجاد بوی نامطبوع در خیابان های منطقه می نمود،لذا عملیات اصلاح و اتصال قسمت های اجراشده شبکه در خیابان های شهید اندرزگو،حدفاصل میدان بیت المقدس تا اندرزگو2 وخیابان کامیاب تا بلوار امت آغاز شده است.
   معاون فنی و عمران شهرداری منطقه ثامن افزود: در خیابان های جدیدالاحداث منطقه همزمان با عملیات اجرایی احداث خیابان ها و معابر، پروژه ایجاد و اصلاح کانال جمع آوری آب های سطحی نیز اجرا می شود.
   وی ادامه داد: با توجه به اینکه کانال مذکور در محدوده بلوار شارستان رضوی قطاع 3و4 احداث شده است،اخیرا عملیات اتصال این دو مقطع از کانال جمع آوری آب های سطحی به صورت حفر تونل زیرزمینی جهت عدم نیاز به مسدود کردن خیابان شهید نواب صفوی که یکی از مسیرهای اصلی منتهی به حرم مطهررضوی است نیز آغاز شده است.
   وی ادامه داد : نصب دریچه های هوادهی،نصب فن و اتصال کانال ها به نهر نادری و در نهایت هدایت روان آب ها جهت رفع بوهای نامطبوع با هزینه ای بالغ بر 3میلیارد و نهصد میلیون ریال صورت گرفته و انجام مستمر شستشو و لایروبی  به وسیله پمپ های لجن کش و پمپاژ آب در قسمت های های فاقد شیب مناسب نیز توسط نیروهای خدوم معاونت خدمات و محیط زیست شهری منطقه انجام می شود
    
    
   .
   تعداد بازدید: 71
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,469,051
  تعداد بازدید امروز : 304
  تعداد بازدید دیروز : 455
  آخرین به روزرسانی : 17:32  1399/03/06
 • تماس با شهرداری منطقه ثامن مشهد
 • تلفن : 33687006-051
  فکس : 3669928-051
  رایانامه : samen.mashhad@manmail.ir
  آدرس :مشهد- ابتدای خیابان نواب صفوی 
  سامانه پیامکی : 1000808
  تلفن مستقیم روابط عمومی : 33671200-051

 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری منطقه ثامن مشهد می باشد.