• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 112
   کد: 156601
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۵/۱۸
   با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی؛

   شهرداری منطقه ثامن مشهد و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند + گزارش تصویری

   در راستای توجه به توانمندی های درونی به عنوان یکی از اصول اقتصاد مقاومتی و با عنایت به لزوم تبدیل یافته های علمی، به ابزار توسعه شهری،شهرداری منطقه ثامن مشهد و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی تفاهم نامه همکاری منعقد کردند.
   شهرداری منطقه ثامن مشهد و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند


   به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ثامن مشهد مقدس، صبح امروز،معاون وزیر و رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن،شهرسازی و شهردار منطقه ثامن مشهد در دیداری مشترک در خصوص بهره مندی طرح بهسازی و نوسازی بافت پیرامون حرم مطهررضوی از خدمات علمی پژوهشی مرکز تحقیقات و دفتر منطقه شمال شرق این مرکز بحث و تبادل نظر کرده و در پایان نیز تفاهم نامه همکاری منعقد نمودند.

    در این دیدار که به همت و دعوت شهرداری منطقه ثامن مشهد و هماهنگی دفتر منطقه ای شمال شرق مرکز تحقیقات برگزار شد، دکتر محمد شکر چی زاده، معاون وزیر و رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهر سازی و هیات همراه، مهندس سیدمصطفی نعمتی شهردار منطقه ثامن و جمعی از مدیران نهاد مجری طرح بهسازی و نوسازی بافت پیرامون حرم رضوی، دکتر آناهیتا زنده دلان، عضو هیات مدیره و مهندس مهردوست معاون پذیرش، آموزش و پژوهش سازمان نظام مهندسی ساختمان استان و کارشناسان کارگروه معماری و شهر سازی مرکز تحقیقات حضور داشتند.
   شکرچی زاده، در ابتدای این جلسه به تشریح وظایف و ارائه گزارشی از عملکرد مرکز تحقیقات راه،مسکن و شهرسازی پرداخت و اظهار کرد: این مجموعه نتایج کارهای پژوهشی و مطالعاتی را به دستورالعمل ها و ضوابط مشخص لازم الاجرا در جهت ارتقای کیفیت افزایش ظرفیت‌ها و قابلیت‌های علمی و تخصصی در حوزه راه و ساختمان تبدیل می نماید.
   رییس مرکز تحقیقات راه،مسکن و شهرسازی ضمن تاکید بر اهمیت و موقعیت ویژه طرح بهسازی و نوسازی بافت پیرامون حرم مطهررضوی به عنوان یک پروژه عظیم ملی تاکید کرد و افزود: مجموعه مرکز تحقیقات راه و شهرسازی آماده هرگونه هرگونه همکاری در زمینه های تحقیقاتی،علمی و پژوهشی با نهاد مجری طرح وانجام پروژه های مشترک با استفاده از پایگاه ها و پژوهشکده های زیر مجموعه این مرکز با شهرداری منطقه ثامن است.
   سید مصطفی نعمتی،شهردار منطقه ثامن هم در ابتدای جلسه با تشریح برنامه های نهاد مجری طرح در خصوص طرح تفصیلی، پروژه ها و اولویت های موجود، مشکلات و معضلات پیش رو را مطرح و عنوان کرد: یک عزم و همت ملی و حمایت و پشتیبانی مالی از سوی دولت و دستگاه های ذی زبط در سطح ملی جهت بهبود و تسریع انجام پروژه های طرح بهسازی و نوسازی بافت پیرامون حرم مطهررضوی لازم است.
   وی ادامه داد:البته با جلسات و نشست های اخیر و همبستگی و هم افزایی که بین دولت محترم،شرکت باز آفرینی شهری ایران و مدیران و مسئولین استانی و منطقه ای حاصل شده یک عزم ملی در این امر ایجاد شده که امیدوارم ماحصل آن به اجرای این طرح شتابی دوچندان بخشد.
   شهردار منطقه ثامن استفاده از تجارب ذی قیمت پژوهشگران و محققان همچون مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در جهت رفع نیازهای علمی و پژوهشی طرح را ضروری دانست و  از ایجاد مقدمات عقد تفاهم نامه همکاری فی مابین در این زمینه ابراز خرسندی نمود.
    

   شایان ذکر است در پایان جلسه تفاهم نامه همکاری و مشارکت در زمینه های علمی،تحقیقاتی وآموزشی در راستای توجه به توانمندی های درونی به عنوان یکی از اصول اقتصاد مقاومتی و با عنایت به لزوم تبدیل یافته های علمی به ابزار توسعه شهری؛ بین شهردار منطقه ثامن شهرداری مشهد و رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی منعقد گردید.
   گفتنی است، این تفاهم نامه در زمینه های اجرای پروژهای تحقیقاتی-کاربردی، ارائه سمینارها، دوره های تخصصی ، بهره مند شدن طرفین از امکانات یکدیگر، حمایت از ایده های نو در حوزه های مرتبط شهری، تلاش در جهت جذب سرمایه های فکری، معنوی و مادی، همکاری در جهت بازدید نخبگان علمی، مدیران و مسئولین بلند پایه کشوری و سرمایه گذاران، توسعه روشها، معیارهای جدید و هدایت تلاش ها به سمت توسعه قابلیت ها و حل مسائل طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی به امضاء طرفین رسید.
   پس از امضای تاهم‌نامه همکاری های مشترک، تعدادی از پروژه های عمرانی طرح بهسازی و نوسازی بافت پیرامون حرم مطهررضوی مورد بازدید تخصصی معاون وزیر ورئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و هیات همراه قرار گرفت.
    

   تعداد بازدید: 112
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,469,320
  تعداد بازدید امروز : 573
  تعداد بازدید دیروز : 455
  آخرین به روزرسانی : 17:32  1399/03/06
 • تماس با شهرداری منطقه ثامن مشهد
 • تلفن : 33687006-051
  فکس : 3669928-051
  رایانامه : samen.mashhad@manmail.ir
  آدرس :مشهد- ابتدای خیابان نواب صفوی 
  سامانه پیامکی : 1000808
  تلفن مستقیم روابط عمومی : 33671200-051

 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری منطقه ثامن مشهد می باشد.