• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 78
   کد: 154397
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۴/۱۳
   در نشست مردمی اعضای کمیته نظارتی شماره 4 شورا با ساکنان منطقه ثامن مطرح شد؛

   مشارکت مردمی کلید حل مشکلات بافت پیرامون حرم مطهر رضوی

   در نشست مردمی اعضای کمیته نظارتی شماره 4 شورا با ساکنان منطقه ثامن، مشارکت مردمی کلید حل مشکلات بافت فرسوده این منطقه عنوان شد و اعضای شورا بر ضرورت تعامل ساکنان منطقه تاکید کردند.
   مشارکت مردمی کلید حل مشکلات بافت پیرامون حرم مطهر رضوی


   مشارکت مردمی کلید حل مشکلات بافت فرسوده پیرامون حرم مطهر رضوی

   به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ثامن مشهدمقدس، شب گذشته نشست مردمی اعضای کمیته نظارتی شماره 4 شورا،شهردار و جمعی از مدیران شهرداری منطقه ثامن در مسجد «حاج آخوند» بلوار امیرالمونین(ع) برگزار شد.
   در ابتدای این نشست شهردار منطقه ثامن به ارائه گزارشی از آخرین وضعیت منطقه و برنامه های مدنظر در طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی پرداخت و سپس شهروندان حاضر در جلسه مسائل و مشکلات خود را مطرح و سوالات و درخواست های خود از مسئولین شهری را به صورت مستقیم بیان کردند.
   «مشارکت مردمی، کلید حل مشکلات منطقه ثامن است»
   در ادامه احمد نوروزی، عضو شورای شهر مشهد و رئیس کمیته نظارتی شماره 4 شورا با بیان اینکه در تعامل با مردم می‌توان در جهت رفع مشکلات و مسائل موجود گام برداشت، اظهارکرد: طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامونی حرم مطهر از قبل مشکلاتی داشته و در مقطعی از زمان معضلاتی را ایجاد کرده است.
    
   وی تصریح کرد: شورای عالی شهرسازی تصمیم به تهیه طرح جدید گرفته و اقداماتی نیز در این زمینه در حال انجام است؛ حفظ ساکنین منطقه و همچنین تشویق سایر شهروندان برای مهاجرت به این منطقه یکی از محوریت های تلاش شورای پنجم شهر مشهد است.
    
   نوروزی با اشاره به نوسازی هایی که در کشورهای توسعه یافته انجام شده است، گفت: تجربه موفق این کشورها نشان می‌دهد که برای اجرای موفق طرح های نوسازی مردم باید به صورت مستقیم نقش ایفا کنند و مشارکت داشته باشند و شهرداری نیز از ایشان حمایت نماید تا ساکنان همان منطقه از پیشرفت و ارزش افزوده ایجاد شده بهره ببرند.
    
   کمبود فضای سبز در منطقه ثامن یکی از گلایه های شهروندان حاضر در جلسه بود که رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورا در این خصوص اظهارکرد: طبق طرح تهیه شده، 62.5 هکتار از مساحت این منطقه باید تحت پوشش فضای سبز قرار گیرد؛ همانطور که مستحضرید هزینه تملک هر مترمربع در این قسمت از شهر بسیار بالاست و افرادی که مشغول به فعالیت های عمرانی در منطقه هستند باید هزینه این توسعه را پرداخت کنند تا فضاهای مورد نظر تامین شوند.
    
   «مدیریت شهری پیگیر جدی رفع مشکلات بافت پیرامونی حرم مطهر است»
   در ادامه این جلسه، سید محسن حسینی‌پویا، رئیس کمیسیون حقوقی شورا و عضو کمیته نظارتی شماره 4 با اشاره به طرح فضیلت شنیدن که شورای شهر مشهد با هدف شنیدن مسائل و مشکلات و گلایه های اقشار مختلف شهروندان اجرایی نموده است، اظهارکرد: تمامی موارد مطرح شده در این جلسه ثبت شده و پیگیر برطرف کردن آنها خواهیم بود.
    
   وی با بیان اینکه نوسازی و بهسازی بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی یکی از دغدغه های شورای پنجم بوده که تاکنون وقت زیادی را به خود اختصاص داده و جلسات متعددی میان اعضای شورا و مسئولین کشوری و استانی برگزار شده است، افزود: مدیریت شهری مشهد نیز نسبت به این طرح منتقد است ولی شما شهروندان عزیز و ما میراث‌دار گذشتگانیم و نمی‌توانیم اساس را تغییر دهیم.
    
   حسینی‌پویا تصریح کرد: در جهت کاستن نقاط ضعف موچود باید تلاش کنیم و با دید بازتر روند پیشرفت طرح را تسریع ببخشیم تا مشکلات را کمتر نماییم.
    
   «فعالیت پررنگ شورای اجتماعی محلات منطقه ثامن در فعالیت های فرهنگی منطقه»
   احسان اصولی، رئیس کمیسیون فرهنگی و عضو کمیته نظارتی شماره 4 شورا نیز با بیان اینکه منطقه ثامن از نظر سرانه فضای سبز، سرانه فرهنگی و زیرساخت‌های ورزشی با مشکلات و کمبودهایی روبروست، اظهارکرد: در اعتبارات امسال پیش‌بینی های مناسبی در زمینه توجه به حوزه سازمان فرهنگی و اجتماعی این منطقه صورت گرفته است؛ شهرداری آمادگی دارد تا در قالب پروژه های مشارکتی به این موضوعات وارد شود و این حمایت در بودجه اقتصادی شهرداری نیز دیده شده است.
    
   اصولی در ادامه تصریح کرد: علی‌رغم تمامی محدودیت‌های مالی و ... شهرداری ثامن، معاونت فرهنگی و اجتماعی این منطقه یکی از حوزه های فعال و پرکار بوده و عمده برنامه های فرهنگی اجرایی با مشارکت شورای اجتماعی محلات انجام می‌شود.
    
   وی با اشاره به حضور پررنگ شورای اجتماعی محلات منطقه ثامن در برگزاری برنامه‌های مختلف، گفت: نقص‌هایی نیز در این منطقه وجود دارد که با تعامل و پیگیری و آگاهی نسبت به آنها می‌توان در جهت بهبود این کاستی‌ها و افزایش سرانه‌ها گام برداشت تا مطلوبیت لازم در منطقه ایجاد شود.
    
   رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: در زمینه مساجد و مراکز فرهنگی این منطقه حمایت های خوبی انجام و تقویت زیرساخت‌ها نیز محقق شده است؛ حرکت در جهت اجرایی کردن زیرساخت‌های ماندگان و اقدامات فرهنگی ویژه امری ضروری است.
   شایان ذکر است پیگیری برای امکان یهره برداری عموم مردم منطقه ثامن از سالن ورزشی وحدت، افزایش فضای سبز منطقه،پیگیری برای راه اندازی بازار ارزاق عمومی و کمک به تجهیز کتابخانه حاج آخوند از جمله موارد و مطالباتی بود که شهروندان منطقه با نمایندگان خود در پارلمان شهری و شهردار منطقه ثامن در میان گذاشتند.


   تعداد بازدید: 78
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,469,344
  تعداد بازدید امروز : 597
  تعداد بازدید دیروز : 455
  آخرین به روزرسانی : 17:32  1399/03/06
 • تماس با شهرداری منطقه ثامن مشهد
 • تلفن : 33687006-051
  فکس : 3669928-051
  رایانامه : samen.mashhad@manmail.ir
  آدرس :مشهد- ابتدای خیابان نواب صفوی 
  سامانه پیامکی : 1000808
  تلفن مستقیم روابط عمومی : 33671200-051

 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری منطقه ثامن مشهد می باشد.