• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 44
   کد: 151734
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۲/۲۶
   در دیدار شهردار منطقه ثامن با رییس دانشگاه فردوسی مشهد مطرح شد؛

   لزوم بهره گیری پروژه های شهری از ظرفیت علمی دانشگاه ها

   رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهرمشهد مقدس بر لزوم بهره گیری طرح ها و پروژه های شهری از ظرفیت علمی دانشگاه ها تاکیدکرد.
   لزوم بهره گیری پروژه های شهری از ظرفیت علمی دانشگاه ها


   به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ثامن، به دنبال انعقاد تفاهم نامه همکاری فی مابین نهادمجری طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهررضوی و دانشگاه فردوسی مشهدمقدس،صبح روزگذشته محمدهادی مهدی نیا،رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهرمشهد،سیدمصطفی نعمتی،شهردار منطقه ثامن و جمعی دیگر از مدیران این منطقه با حضور در دانشگاه با دکتر محمدکافی،رییس دانشگاه فردوسی مشهد و دیگرروسای دانشکده های این مجموعه دیدار و گفتگو کردند.

    محمدهادی مهدی نیا،رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با تاکید بر لزوم بهره گیری طرح ها و پروژه های شهری از ظرفیت علمی دانشگاه ها اظهارکرد: طرح ملی نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهررضوی به منزله یک پروژه عظیم و یک کارگاه عملی فوق العاده ویژه می تواند بستر مناسبی برای بروز و ظهور ایده های دانشجویان و مهندسان ایرانی باشد.
   مهدی نیا افزود: شورای پنجم نیز در راستای برقراری ارتباطات و تعامل هرچه بیشتر فی ما بین شهرداری و دانشگاه حمایت و تاکید دارد.
   در ادامه سید مصطفی نعمتی،شهردار منطقه ثامن با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت طرح نوسازی پیرامون حرم مطهر رضوی گفت: تلاش می کنیم از ظرفیت های علمی دانشگاه فردوسی نهایت استفاده را داشته باشیم.
    نعمتی با اشاره بر ضرورت همراهی گروه های علمی مخصوصا حضور جدی تر دانشکده های معماری و شهرسازی و دیگر مجموعه های صاحب نظر، بر همکاری متقابل تاکید کرد و افزود: مجموعه نهاد مجری طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهررضوی به عنوان تنها منطقه شهری دارای واحد پژوهش مستقل، با انعقاد تفاهم نامه های همکاری با دانشگاه های مختلف،در این زمینه ثابت قدم است.
   محمدکافی،رییس دانشگاه فردوسی مشهدمقدس تاکیدکرد: امروز پیشرفتهای چشمگیری در طرح نوسازی پیرامون حرم مطهر رضوی ایجاد شده است که ضروریست اساتیدو دانشجویان دانشگاه فردوسی با بازدید از پروژه های طرح نوسازی در تمامی زمینه های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و گردشگری زیارت تعامل و کمک کار دوستان سازمان مجری طرح باشند
   وی ضمن ابراز خرسندی از ایجاد زمینه های همکاری میان دانشگاه و شهرداری منطقه ثامن تاکید کرد: دانشگاه فردوسی مشهد متعلق به استان، شهر و مردم این شهر است
   رئیس دانشگاه فردوسی مشهد همچنین اظهار داشت ادبیات ما در سالهای اخیر تغییر کرده است و مدعی هستیم از ما کار بخواهید و تا زمانی که کار به سرانجام نرسیده و مشکل حل نشده است چیزی به ما پرداخت نکیند.
   وی همچنین به ظرفیت های اعضاء هیات علمی و همچنین دانشجویان دانشگاه اشاره نموده و تصریح کرد کلیه همکاری های شهرداری بادانشگاه می بایست از طریق دانشگاه صورت گرفته و در قبال همکاری های شخصی و انفرادی برخی از اعضاء دانشگاه با شهرداری هیچگونه مسئولیتی را نمی پذیریم.
   در پایان دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد خطاب به شهردار منطقه ثامن گفت: «ما را به عنوان همکار خود در کنار پروژه ها بدانید و تلاش کنیم تا شتاب پروژه ها بیشتر شود» و ابراز امیدواری کرد تا این نشست مبنایی برای عملیاتی کردن تفاهم نامه ها باشد.
   تعداد بازدید: 44
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,128,528
  تعداد بازدید امروز : 395
  تعداد بازدید دیروز : 954
  آخرین به روزرسانی : 08:20  1397/10/26
 • تماس با شهرداری منطقه ثامن مشهد
 • تلفن : 33687006-051
  فکس : 3669928-051
  رایانامه : samen.mashhad@manmail.ir
  آدرس :مشهد- ابتدای خیابان نواب صفوی 
  سامانه پیامکی : 1000808
  تلفن مستقیم روابط عمومی : 33671200-051

 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری منطقه ثامن مشهد می باشد.