• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 56
   کد: 144349
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
   سیدمصطفی نعمتی شهردار منطقه ثامن، در دیدار با هیئت اقتصادی از کشور ترکیه،

   بافت پیرامون حرم رضوی،بستری مناسب جهت سرمایه گذاری در زمینه توریسم مذهبی

   شهردار منطقه ثامن: هرساله زائران ترک زبان بسیاری از سراسر دنیا به مشهد مقدس سفر میکنند که فرصت مناسبی برای سرمایه گذاران ترکیه در بافت پیرامون حرم مطهر رضوی را فراهم می کند.
   بافت پیرامون حرم رضوی،بستری مناسب جهت سرمایه گذاری در زمینه توریسم مذهبی

    

   به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ثامن،جمعی از سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی کشور ترکیه که به منظور گسترش روابط و مناسبات اقتصادی به مشهد مقدس سفر و با شهردار مشهد دیدارکرده بودند،با حضور در منطقه ثامن از پروژه های بافت پیرامون حرم مطهر رضوی بازدید به عمل آوردند.
    
   سید مصطفی نعمتی،شهردار منطقه ثامن با اشاره به حضور سالانه بیش از 25 میلیون زائر در مشهد مقدس اظهار کرد: زائران ترک زبان بسیاری از سراسر دنیا به مشهد سفر میکنند که فرصت مغتنمی برای سرمایه گذاران ترکیه ای فراهم
   می آورد.
    
   شهردار منطقه ثامن با تاکید بر نزدیکی فرهنگ و باورهای مذهبی و اجتماعی مردم دو کشور دوست و همسایه یعنی ایران و ترکیه به ویژه شیعیان و علویان، افزود:بافت پیرامون حرم مطهررضوی،بستری مناسب جهت سرمایه گذاری در زمینه توریسم مذهبی است و مجموعه مجری طرح بهسازی و نوسازی بافت پیرامون حرم مطهررضوی آمادگی هرگونه همکاری در این زمینه را دارد.
    
   فاروغ علی ایلدیروم،مسئول هیئت سرمایه گذاری ترکیه،نیز پس از بازدید از پروژه های منطقه ثامن از جمله خانه تاریخی داروغه و مجتمع تجاری_اقامتی آرمان، در دیدار با سیدمصطفی نعمتی شهردار منطقه،با اشاره به اینکه مدیریت شهری مشهد کار بزرگی در اطراف حرم مطهر رضوی انجام می دهد،اظهار کرد: ایده های مهندسان ایرانی در اجرای پروژه های این طرح عظیم،زیبا و شایسته تقدیر است.
   وی  افزود: اینکه در یک مجموعه بصورت همزمان تمام امکانات رفاهی در نزدیک ترین منطقه به نقطه هدف گردشگران اجرا شده باشد کاری است که به زیبایی در بازدید امروز شاهد آن هستیم.

    

   مسئول هیئت سرمایه‌گذاری ترکیه در ادامه با اشاره به راه‌اندازی دفتر همکاری‌های مشترک مدیریت شهری مشهد و سرمایه گذاران ترکیه در آینده ای نزدیک،گفت: امیدواریم با آغاز بکار این دفتر در مشهدمقدس،به زودی بتوانیم شاهد همکاری های گسترده فی مابین باشیم.
   تعداد بازدید: 56
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,111,771
  تعداد بازدید امروز : 244
  تعداد بازدید دیروز : 476
  آخرین به روزرسانی : 16:48  1397/09/17
 • تماس با شهرداری منطقه ثامن مشهد
 • تلفن : 33687006-051
  فکس : 3669928-051
  رایانامه : samen.mashhad@manmail.ir
  آدرس :مشهد- ابتدای خیابان نواب صفوی 
  سامانه پیامکی : 1000808
  تلفن مستقیم روابط عمومی : 33671200-051

 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری منطقه ثامن مشهد می باشد.