• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 56
   کد: 144289
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
   رییس کمیسیون حقوقی و عضو کمیته نظارتی شماره4شورای اسلامی شهر مشهد مقدس:

   اتکا بر مشارکت های مردمی، امری ضروری در مدیریت شهری است

   حسینی پویا: امیدواریم اقدامات و فعالیت های بافت پیرامون حرم رضوی ساماندهی شود/اتکا به ساکنان محلی و همکاری مردم در تحقق این طرح امری لازم و ضروری است.
   اتکا بر مشارکت های مردمی، امری ضروری در مدیریت شهری است

    

   سید محسن حسینی‌پویا، رییس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس،در نشست مردمی مسئولین دستگاه های خدمت رسان بافت پیرامون حرم مطهر رضوی که در مسجد و حسینیه معتمد برگزار شد، هدف از برگزاری چنین برنامه هایی را گفتگوی مستقیم با شهروندان دانست و اظهارکرد: یکی از مشکلات بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی این بوده که طرح نوسازی بیش از 2 دهه به طول انجامیده است.
   حسینی پویا در ادامه خاطرنشان کرد: بخشی از این مشکلات ناشی از موضوع تملک و اختلاف قیمت بین مالک و شهرداری است؛ از طرف دیگر وقتی قیمت ملک مشخص می‌شود، به دلیل مشکلات مالی و شرایط کنونی، در پرداخت بهای ملک مشکل داریم.
   حسینی‌پویا افزود: شورای پنجم به دنبال مرتفع نمودن مشکلات و متمرکز کردن اقدامات حوزه سرمایه‌گذاری در بافت پیرامون حرم مطهر رضوی است چراکه این منطقه پتانسیل بالایی در بحث سرمایه‌گذاری دارد.
   عضو کمیته نظارتی منطقه ثامن پراکندگی اجرای پروژه های شهری در طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی که از قدیم اتفاق افتاده را یکی از مشکلاتی بر شمرد که در گذشته اتفاق افتاده است و گفت: امیدواریم این اقدامات نظم داده شود و ساماندهی یابد؛ اتکا به ساکنان محلی و همکاری مردم در تحقق این طرح امری لازم و ضروری است.
   وی افزود: اگر مردم طرح را از خود بدانند، بدون شک پیشرفت و توسعه آن بهتر و بیش از پیش خواهد شد.
   عضو شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با بیان اینکه تاکنون 14 بنای موجود در منطقه ثامن به ثبت فهرست آثار ملی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری رسیده است اظهار کرد: این بناهای تاریخی می‌توانند توسط سرمایه‌گذاران تغییر کاربری پیدا کنند و از آنها برای کاربری های مختلف همچون موزه و رستوران سنتی و غیره استفاده و در راستای اشتغال زایی بهره گرفت.

    

   وی افزود: موضوع تجاری موقت بخش دیگری از مشکلات منطقه است و در این حوزه باید توجه داشت در مکان هایی که قانون اجازه دهد، مورد استقبال شهرداری قرار می‌گیرد لیکن در موقعیت هایی که با منافع عمومی در تناقض باشد، چنین امری میسر نیست
   تعداد بازدید: 56
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,114,510
  تعداد بازدید امروز : 561
  تعداد بازدید دیروز : 460
  آخرین به روزرسانی : 16:26  1397/09/26
 • تماس با شهرداری منطقه ثامن مشهد
 • تلفن : 33687006-051
  فکس : 3669928-051
  رایانامه : samen.mashhad@manmail.ir
  آدرس :مشهد- ابتدای خیابان نواب صفوی 
  سامانه پیامکی : 1000808
  تلفن مستقیم روابط عمومی : 33671200-051

 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری منطقه ثامن مشهد می باشد.