• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 39
   کد: 144160
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
   عضو کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس:

   سعی ما ایجاد امنیت و ثبات در فضای سرمایه گذاری است

   عضو کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: سعی ما تا امروز ایجاد امنیت و ثبات در فضای سرمایه گذاری بوده است.
   سعی ما ایجاد امنیت و ثبات در فضای سرمایه گذاری است

    

   به گزارش روابط عمومی منطقه ثامن به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، سید محسن حسینی پویا در دومین نشست فعالان و سرمایه گذاران حوزه اقتصادی منطقه ثامن، اظهار کرد: اتفاقی که برای موسسات مالی و اعتباری در مشهد افتاد باعث شد تا سرمایه گذاران هیچ خاطره خوشی از مشهد نداشته باشند و در حال حاضر سرمایه گذاری در این شهر قفل شده و یکی از مشکلات ما در کمیسیون سرمایه‌گذاری حل و فصل مشکلات گذشته است.
   وی کار پیش رو را بسیار سخت و پیچیده‌ای توصیف کرد و افزود: طی سال های گذشته همواره تفکری به بدنه شهر تزریق شده که سرمایه‌گذار را زالوصفت خطاب کرده و در سرمایه گذاران بدبینی ایجاد کرده است، ما باید چنین فضایی را از بین ببریم.

   حسینی پویا ادامه داد: در حال حاضر تلاش مان را می کنیم تا این جو شکسته شود اما کار سختی است، امروز خرسندیم که حرف های امیدوارکننده ای از سرمایه گذاران می شنویم و نتیجه زحمات 5 ماهه خود را میبینیم.

   رییس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس تصریح کرد: برای رونق سرمایه گذاری چند نکته قابل توجه است، برای مثال باید توجه کرد که سرمایه‌گذاری نیازمند سرعت است و رکود در سرمایه گذاری چند میلیاردی فاجعه است. ما همواره باید منافع درازمدت را مورد توجه قرارداده و از منافع زودگذر چشم پوشی کنیم.

   وی خاطرنشان کرد: موضوع دیگری که در این حوزه مطرح است موضوع امنیت می باشد چرا که سرمایه گذار اگر بداند ثبات قانون گذاری در حیطه محلی وجود دارد، امنیت را احساس کرده و سرمایه گذاری میکند. اینکه هرروز قانون جدیدی در رابطه با پروانه، اضافه بنا و ... وضع شود امنیت را از سرمایه گذار خواهد گرفت.
   حسینی پویا ادامه داد: نکته دیگر سهولت در روند قانون گذاری و زدودن مقررات زائد است و در کنار این موضوع باید به بحث تنوع در سرمایه گذاری نیز توجه کرد، در ساخت و ساز باید به مواردی غیر از تجاری و اقامتی از جمله برند سازی، رستوران داری، بحث زعفران، خشکبار و ... نیز توجه کرد.
   عضو کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با اشاره به اینکه مجموعه داران بسیاری در شهر هستند که متاسفانه فضایی برای عرضه سرمایه خود ندارد، افزود: در بحث فرهنگی می توان از این ظرفیت استفاده کرد، برای مثال می توان بناهای فرهنگی و تاریخی را به رستوران موزه تبدیل کرد.

   وی با بیان اینکه ما به دنبال منافع شهرداری نبوده و به نبال رونق هستیم، افزود: سرمایه گذاری صرفا ساختن ساختمان نیست و به عقیده بنده بافت پیرامونی حرم مطهر از این حیث اشباع شده و این رویکردی است که در بین اعضا و شهردار مشهد و شهردار منطقه نیز وجود دارد.
   حسینی پویا عنوان کرد: نیاز است تا پرونده های گذشته را مجدد مورد بررسی قرار دهیم اما باید به این نکته نیز توجه کنیم که این امر سبب میشود در زمان حال متوقف شویم؛ سرمایه گذاران باید با ایجاد سندیکا کمک حال اعضای شورا شوند.
   تعداد بازدید: 39
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,111,356
  تعداد بازدید امروز : 305
  تعداد بازدید دیروز : 708
  آخرین به روزرسانی : 16:48  1397/09/17
 • تماس با شهرداری منطقه ثامن مشهد
 • تلفن : 33687006-051
  فکس : 3669928-051
  رایانامه : samen.mashhad@manmail.ir
  آدرس :مشهد- ابتدای خیابان نواب صفوی 
  سامانه پیامکی : 1000808
  تلفن مستقیم روابط عمومی : 33671200-051

 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری منطقه ثامن مشهد می باشد.