• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 53
   کد: 137661
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۷/۱۸
   با در نظر گرفتن پارکینگ ویژه برای اتوبوس هامحقق شد

   ساماندهی زائران پاکستانی در منطقه ثامن + گزارش تصویری

   پارکینگ رسالت در زمینی به مساحت 3300مترمربع و گنجایش پذیرش یکصد دستگاه اتوبوس در ابتدای بلوار شارستان شهیدشوشتری به این امر اختصاص یافته است.
   ساماندهی زائران پاکستانی در منطقه ثامن

    


   به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ثامن، عباس مرادیان مقدم با اشاره به اینکه ورود وسایل نقلیه سنگین به پارکینگ حرم مطهر رضوی ممنوع است اظهارکرد: یکی از معضلات ترافیکی منطقه ما در ایام زیارتی خاص نظیر محرم و صفر، سردرگمی اتوبوس های کاروان زائران اردو زبان در خیابان های منتهی به حرم و به ویژه در بلوار شارستان رضوی می باشد.
    
   مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه ثامن با اشاره به اینکه موضوع معضلات ترافیکی منطقه به لحاظ اهمیت ویژه ، به صورت دوره ای توسط کارشناسان اداره حمل و نقل و ترافیک و فنی و عمران و... بررسی می شود،تصریح کرد:یکی از راهکارهایی که جهت ساماندهی زائران پاکستانی در نظر گرفته شده است،اختصاص پارکینگ ویزه برای اتوبوس های آن هاست.
    
   مرادیان مقدم افزود: پارکینگ رسالت در زمینی به مساحت 3300مترمربع از جمله اراضی تحت اختیار شهرداری منطقه ثامن در ابتدای بلوار شارستان شهیدشوشتری با همکاری بخش خصوصی به این امر اختصاص یافته است که در آن واحد گنجایش پذیرش یکصد دستگاه اتوبوس را دارد.
    
   وی تصریح کرد:به منظور اطلاع رسانی از محل دقیق این پارکینگ به رانندگان و زائران پاکستانی،بیش از15 بنر به زبان اردو چاپ و در سطح منطقه نصب گردیده و تراکت هایی در ابعاد کوچک و در قطعA5  نیز در محل هایی نظیر حسینیه ها و مساجد و به ویژه حسینیه پاکستانی ها واقع در قطاع1نصب شده و دراختیار کارگران خدمات شهری منطقه نیز قرار گرفته که در صورت لزوم در اختیار زائران اردو زبان قرار گیرد.
    
   شایان ذکر است شیعیان پاکستانی بخش عمده ای از زائران خارجی حضرت رضا(ع) را شامل می شوند که عمده حضور و اقامت آن ها نیز به جهت وجود حسینیه شهید عارف الحسینی پاکستانی(ره) در خیابان شهید اندرزگو قطاع1، در منطقه ثامن می باشد.
    
   تعداد بازدید: 53
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 999,951
  تعداد بازدید امروز : 68
  تعداد بازدید دیروز : 521
  آخرین به روزرسانی : 23:24  1397/04/24
 • تماس با شهرداری منطقه ثامن مشهد
 • تلفن : 33687006-051
  فکس : 3669928-051
  رایانامه : samen.mashhad@manmail.ir
  آدرس :مشهد- ابتدای خیابان نواب صفوی 
  سامانه پیامکی : 1000808
  تلفن مستقیم روابط عمومی : 33671200-051

 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری منطقه ثامن مشهد می باشد.