• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 89
   کد: 91306
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۴/۱۱/۲۸

   گل آرایی حریم رضوی با المان‎های جدید در آستانه سال جدید

   شهردار ثامن گفت: اداره فضای سبز منطقه ثامن هرسال برای طراحی و ساخت المان‌های گل اقدام می‌کند؛ امسال نیز قرار است برای استقبال از بهار‌1395 تعدادی المان گل، ویژه منطقه ثامن طراحی و جانمایی شود.
   گل آرایی حریم رضوی با المان‎های جدید در آستانه سال جدید

   به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ثامن مشهد، حمید ضمیری، شهردار ثامن با اشاره به آغاز زودهنگام فعالیت‌های استقبال از بهار در منطقه ثامن نسبت به سایر مناطق اظهار کرد: اداره فضای سبز، یکی از بخش های درگیر در بحث استقبال از بهار است که همه ساله اقدامات ویژه ای را در این راستا انجام می دهد.

   وی با بیان اینکه در این روزها عملیات چال‌کود و تغذیه گیاهی درختان منطقه به‌ویژه در معابر اصلی منتهی به حرم در حال انجام است تا سبزی نوروز دوچندان باشد، گفت: انجام عملیات روغن‌پاشی زمستانه درختان برای مبارزه با آفات و بیماری‌های درختان در نوروز و انجام جوی‌تراشی و غنی‌سازی و عملیات خاک‌ورزی سطوح سبز، از اقدامات منطقه ثامن است تا فضایی سبزتر داشته باشد.

   ضمیری ادامه داد: در راستای اجرای طرح بهسازی و نوسازی بافت پیرامون حرم مطهر هم‌زمان‌ با احداث خیابان شعاعی قطاع4، پوشش گیاهی این خیابان تازه‌تاسیس نیز اجرا شده است که با روتبال درختان چند‌ساله و کاشت پرچین، سرسبزی این خیابان در ایام نوروز تضمین شود.

   شهردار منطقه ثامن با اشاره به بازپیرایی لچکی ورودی مرکز محله راد در پایین‌خیابان که تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: اجرای فضای سبز لچکی‌های ورودی خیابان کاشانی در تقاطع غیرهمسطح شهید‌گمنام، دیگر اقدام فضای سبز منطقه برای نوروز امسال است.

   وی با بیان اینکه خرید گونه‌ای از گل های فصلی، پرچین و درختچه، از دیگر اقدامات منطقه ثامن است، تصریح کرد: با‌توجه ‌به جمعیت متغیر منطقه در ایام خاص سال، آمار واکاری و ترمیم سطوح فضای سبز منطقه زیاد است؛ برای همین تمهیدات لازم برای خرید گونه‌های گیاهی موردنیاز نوروز پیش‌بینی شده است و عملیات بازکاشت باغچه‌های منطقه تا قبل از سال نو به‌صورت کامل انجام می‌شود.

   ضمیری خاطرنشان کرد: تهیه و جانمایی فلاورباکس‌های پرتابل، گاردریلی و سبدهای گل، از دیگر اقدامات سبز منطقه ثامن برای نوروز ‌95 است و به همین منظور تعداد فلاورباکس‌های بتنی، فایبرگلاس، گاردریلی، نرده‌ای موجود منطقه افزایش یافته و گل‌کاری تمام آن‌ها در برنامه کاری اداره فضای سبز منطقه قرار دارد و همه در دهه آخر اسفند گل‌آرایی و جانمایی می‌شوند.

   شهردار منطقه ثامن ادامه داد: در حال حاضر برای افزایش فلاورباکس‌ها و سطوح گل‌آرایی منطقه، برنامه‌ریزی‌ شده و در همین راستا تمام سطوحی که قابلیت افزایش تعداد گلدان‌های زینتی را دارد، در منطقه شناسایی شده و تدارک لازم برای گل‌آرایی آن‌ها صورت گرفته است.

   وی با بیان اینکه تهیه مبلمان پارکی برای بازپیرایی و تکمیل مبلمان پارکی، از دیگر اقدامات استقبال از نوروز امسال است تا ضمن تعویض دستگاه‌های فرسوده، موارد خریداری‌شده در پارک‌ها نصب شود، افزود: همچنین برای نحوه رنگ‌آمیزی عمودهای روشنایی و مبلمان پارکی، جلساتی برگزار شده است تا سال95 بهاری خوش‌رنگ‌تر داشته باشد.

   ضمیری با اشاره به  تجهیز و بازپیرایی آب‌نماهای منطقه گفت: بر‌همین‌اساس، تمام آب‌نماهای منطقه نظیر آب‌نماهای میادین بیت‌المقدس و طبرسی و آب‌نماهای پارک شهید‌فهمیده و نیز پارک‌های عیدگاه، ثامن، امورشهر، امیر و بخارایی تجهیز، ترمیم و آماده‌سازی می‌شوند.

   وی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر، اداره فضای سبز منطقه هرسال برای طراحی و ساخت المان‌های گل اقدام می‌کند؛ امسال نیز قرار است برای استقبال از بهار‌1395 تعدادی المان گل، ویژه منطقه ثامن طراحی و جانمایی شود.

   شهردار ثامن با بیان اینکه تکمیل و افزایش نورپردازی در پارک‌ها و میادین و آب‌نماهای منطقه، یکی دیگر از اقدامات استقبال از بهار امسال است، اظهار کرد: علاوه‌بر‌آن، سیستم ارتینگ فضاهای سبز منطقه بررسی و با حفر پنج‌چاه ارت تکمیل شده است تا ضریب ایمنی افزایش یابد و از هر گونه حادثه احتمالی و خطر برق‌گرفتگی جلوگیری شود، همچنین اقدامات لازم برای جلوگیری از سرمازدگی گونه‌های گیاهی به‌ویژه گل‌های نوروزی حساس به سرما انجام شده است تا شادابی گل‌های کاشته‌شده حفظ شود.

   وی تصریح کرد: شستشوی مستمر پرچین‌های معابر، گشایش شبانه‌روزی 60‌چشمه سرویس بهداشتی، افزایش نیروهای فضای سبز در ‌راستای فعالیت‌های استقبال از بهار، از دیگر برنامه‌های پیش‌ روی اداره فضای سبز شهرداری منطقه ثامن است.

   ضمیری در پایان گفت: همچنین برنامه‌ریزی فشرده‌ای در زمان‌بندی پروژه‌های عمرانی در‌حال اجرای فضای سبز صورت گرفته است، در حال حاضر پنج‌پروژه عمرانی مانند تکمیل احداث پارک خطی کامیاب و احداث پارک‌های محتشم و فضای سبز ضلع شمالی‌جنوبی بولوار امیرالمومنین(ع) و بخشی از پارک رازفر در‌حال اجراست که طبق برنامه‌ریزی، همه آن‌ها باید تا پایان سال خاتمه یابند.

   تعداد بازدید: 89
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,359,945
  تعداد بازدید امروز : 1,074
  تعداد بازدید دیروز : 2,080
  آخرین به روزرسانی : 16:03  1398/09/03
 • تماس با شهرداری منطقه ثامن مشهد
 • تلفن : 33687006-051
  فکس : 3669928-051
  رایانامه : samen.mashhad@manmail.ir
  آدرس :مشهد- ابتدای خیابان نواب صفوی 
  سامانه پیامکی : 1000808
  تلفن مستقیم روابط عمومی : 33671200-051

 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری منطقه ثامن مشهد می باشد.