• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 66
   کد: 91157
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۴/۱۱/۲۷
   شهردار ثامن:

   آغاز عملیات اجرایی خیابان شعاعی رضوان در بافت پیرامون حرم مطهر رضوی

   شهردار ثامن از آغاز عملیات اجرایی چهارمین خیابان شعاعی منطقه ثامن با عنوان «رضوان» در بافت پیرامون حرم مطهر رضوی خبر داد.
   آغاز عملیات اجرایی خیابان شعاعی رضوان در بافت پیرامون حرم مطهر رضوی

   به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ثامن مشهد، حمید ضمیری اظهار کرد: طرح نوسازی و بهسازی بافت فرسوده اطراف حرم مطهر رضوی که در سال72 کلید خورده، تغییر و تحولات بسیاری در منطقه ثامن به وجود آورده است، ایجاد خیابان های تازه از جمله کمربندی شارستان، یکی از همین تغییرات است که درصورت تکمیل و نهایی شدن، تردد خودروها در زیرگذر حرم را پایان خواهد داد.

   وی با بیان اینکه در حاشیه این شارستان چهار مسیر دیگر با عنوان خیابان های شعاعی نیز به چهار مسیر فعلی منتهی به حرم اضافه خواهد شد، افزود: تاکنون دو مورد از خیابان های شعاعی گشایش یافته و دو مورد دیگر یعنی خیابان شعاعی شهید شوشتری در آستانه تکمیل و دیگری خیابان رضوان نیز در آستانه آغاز عملیات اجرایی است.

   ضمیری با اشاره به آغاز عملیات اجرایی فاز یک خیابان شــعاعی قطاع2 یعنی خیابان«رضوان» گفت: طول این خیابان 450متر است که در حال حاضر حدود 200 متر آن تملک، محصور و فنس کشی شــده و عملیات خاکبرداری آن از ابتدای بهمن آغاز شده است.

   شهردار منطقه ثامن بیان کرد: از کل پلاک های موجود در این خیابان، 18 پلاک باقی مانده اســت که طبق زمانبندی پیش بینی شــده، تملک آنها نیز تا 6 ماهه اول ســال95 به انجام خواهد رســید. بعداز آن شش ماه زمان برای اتمام اجرای پروژه در نظر گرفته شــده اســت تا در نهایت این مسیر تا اوایل سال96 زیر بار ترافیکی برود.

   بهره برداری از فاز یک پروژه رضوان در شش ماه آینده

   ضمیری با بیان اینکه فاز یک پروژه خیابان شعاعی رضوان در شش ماه آینده تکمیل خواهد شد، اظهار کرد: فاز اول این پروژه که طــول تقریبی آن به200 متر می رســد، از تپل محله )پشت مسجد مرویها) شــروع و تا اواســط خیابان محصور شده است.

    وی افزود: همچنین قرار اســت عملیات احداث تونل مشــترک انرژی مشــابه آنچه در بولوار امیرالمومنین(ع) و اطراف خیابان شــعاعی انجام شده، در این محدوده نیز به اجرا درآید، بعــداز احداث تونل انرژی و زیرســازی های لازم برای آن، جدول کشــی، آیلندبندی خیابان، پیاده رو سازی و ایجاد فضای سبز در این خیابان اجرا خواهد شد که امید می رود قســمت فاز یک این پروژه در شــش ماه آینــده به بهره برداری برسد.

    

   تعداد بازدید: 66
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,501,272
  تعداد بازدید امروز : 408
  تعداد بازدید دیروز : 644
  آخرین به روزرسانی : 12:02  1399/04/10
 • تماس با شهرداری منطقه ثامن مشهد
 • تلفن : 33687006-051
  فکس : 3669928-051
  رایانامه : samen.mashhad@manmail.ir
  آدرس :مشهد- ابتدای خیابان نواب صفوی 
  سامانه پیامکی : 1000808
  تلفن مستقیم روابط عمومی : 33671200-051

 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری منطقه ثامن مشهد می باشد.