• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 101
   کد: 68894
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۴/۰۲/۲۳

   بازدید نماینده شبکه جهانی جامعه ایمن از پروژه‌های بافت پیرامون حرم رضوی

   پروفسور شونبرگ، نماینده شبکه جهانی جامعه ایمن، عصر روز گذشته از پروژه‌های عمرانی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی بازدید کرد.
    بازدید نماینده شبکه جهانی جامعه ایمن از پروژه‌های بافت پیرامون حرم رضوی

   به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ثامن مشهد، پروفسور شونبرگ، نماینده شبکه جهانی جامعه ایمن، رضا محمدی، رییس آسیا و اقیانوسیه جامعه ایمن جهانی، ابوالقاسم باغبان نژاد، مدیر بحران شهرداری مشهد، حمید ضمیری، شهردار ثامن و جمعی از مسئولان این منطقه عصر روز گذشته از پروژه های عمرانی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی بازدید کردند.

   حمید ضمیری، شهردار ثامن در جریان این بازدید با ارائه گزارشی از روند اجرای طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی براساس بحث ایمنی بیان کرد: طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی از سال 1371 به دستور رهبر معظم انقلاب آغاز شد و در سال 1374 نخستین طرح تفضیلی این بافت به تصویب رسید.

   وی با بیان اینکه مساحت این بافت 366 هکتار است که 42 هکتار آن محدوده حرم رضوی می باشد، افزود: براساس طرح تهیه شده دو نوع مداخله مستقیم جهت توسعه معابر و فضاهای تجاری و اقامتی و غیر مستقیم جهت بهسازی بافت مسکونی تعریف شد.

   ضمیری با اشاره به رینگ حلقوی دور تا دور حرم مطهر رضوی نیز گفت: این رینگ با دو کاربری جمع کننده و پخش کننده ترافیک و به عنوان یک حلقه مبدل و با هدف تسهیل در حرکت سواره در حال اجرا می باشد.

   شهردار منطقه ثامن با بیان اینکه همچنین ره باغ هایی در اطراف حرم مطهر پیش بینی شده که تسهیل کننده حرکت پیاده ها است، تصریح کرد: افزایش فضای سبز از 2.5 هکتار به 67 هکتار، افزایش شبکه معابر، ایجاد نخستین خیابان دو سطحی مشهد که جداکننده حرکت سواره و پیاده است از جمله اقداماتی است که در طرح نوسازی بافت پیرامون حرم رضوی در حال اجرا می باشد.

   وی در ادامه با اشاره به دبیرخانه جامعه ایمن منطقه ثامن گفت: این دبیرخانه به عنوان اولین اقدام اجرایی سیاست‌گذاری‌ها، در منطقه ثامن برای رسیدن به اهداف جامعه ایمن پایه‌گذاری شد تا این منطقه پس از منطقه یک به صورت پایلوت به عضویت جامعه ایمن جهانی درآید

   ضمیری در ادامه ایجاد و تداوم ساختار جامعه ایمن، هماهنگ‌سازی فعالیت‌ها، تهیه بانک اطلاعاتی از استانداردهای ایمنی با همکاری کلیه نهادها و سازمان‌ها، تشکیل بانک اطلاعاتی آمار و حوادث برای کمی و کیفی‌شدن فعالیت‌ها، تهیه نقشه خطرپذیری و نقشه خروج اضطراری منطقه ثامن، تدوین برنامه‌های ارتقاء ایمنی و... را از جمله برنامه‌های طرح جامعه ایمن منطقه ثامن دانست.

   شهردار منطقه ثامن ادامه داد: تعامل با مناطق و به اشتراک گذاشتن تجربیات، انعکاس فعالیت‌های جامعه ایمن و شرکت در مجامع و جلسات جامعه ایمن و همکاری و تعامل با آنان از جمله اقداماتی است که در منطقه ثامن انجام شده است.

   وی ادامه داد: همچنین کارگروه‌های 5 گانه‌ای چون مدیریت بحران، بافت‌های فرسوده، اماکن اقامتی، زائرین حرم و مناسبت‌های خاص و... در این منطقه صورت گرفته است

   شهردار منطقه ثامن مشهد یادآور شد: هم چنین منشور جامعه ایمن در این منطقه برای اعضا و کارگروه‌های مختلف تهیه شده است

   طرح نوسازی بافت پیرامون حرم رضوی جزء پروژه های برتر جهان است

   باغبان نژاد، مدیر بحران شهرداری مشهد نیز در این جلسه با بیان این مطلب که اطراف حرم مطهر رضوی یکی از بزرگترین بافت های فرسوده ایران است، گفت: این منطقه به دلیل فرسودگی، وجود حشرات موذی، بیمارهای خطرناک و عدم مقاومت ساختمان ها یکی از مناطق خطرناک در مقابل بحران ها و حوادث به شمار می رود.

   وی افزود: طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی در جهت ایمن سازی، مقاوم سازی و بهداشتی سازی منطقه در حال انجام است و این طرح جزء پروژه های بی نظیر و برتر جهان است.

   تعداد بازدید: 101
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,321,953
  تعداد بازدید امروز : 1,811
  تعداد بازدید دیروز : 1,867
  آخرین به روزرسانی : 15:25  1398/08/23
 • تماس با شهرداری منطقه ثامن مشهد
 • تلفن : 33687006-051
  فکس : 3669928-051
  رایانامه : samen.mashhad@manmail.ir
  آدرس :مشهد- ابتدای خیابان نواب صفوی 
  سامانه پیامکی : 1000808
  تلفن مستقیم روابط عمومی : 33671200-051

 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری منطقه ثامن مشهد می باشد.