• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 90
   کد: 54055
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۳/۰۹/۲۳
   استاندار تاکید کرد:

   لزوم تدوین پیوست فرهنگی در ساخت و سازهای بافت پیرامون حرم مطهر رضوی

   استاندار خراسان رضوی بر لزوم تدوین پیوست فرهنگی در ساخت و سازهای بافت فرسوده پیرامونی حرم مطهر رضوی و توجه به سبک معماری اسلامی- ایرانی تاکید کرد.
   لزوم تدوین پیوست فرهنگی در ساخت و سازهای بافت پیرامون حرم مطهر رضوی

   به گزارش روابط عمومی منطقه ثامن شهرداری مشهد، علی رضا رشیدیان، استاندار خراسان رضوی در جلسه کمیسیون راهبردی نوسازی و بهسازی بافت فرسوده پیرامون حرم مطهر با بیان این مطلب اظهار داشت: برای رعایت اصول معماری و تدوین پیوست فرهنگی، استفاده از ظرفیت صاحب نظران، نخبگان و افراد متخصص در این حوزه امری فراتر از تاکید بلکه ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

   وی ادامه داد: در همین راستا باید کمیسیونی تشکیل و هرگونه ساخت و ساز در این محدوده با رعایت اصول فرهنگی و مبتنی بر نظر این کمیسیون صورت پذیرد.

   استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: در یک بازه زمانی مشخص تمامی پروژه های عمرانی در حال احداث اعم از پروژه های اقامتی و زائرسراهای ارزان قیمت بایست نسبت به تدوین پیوست فرهنگی اقدام نمایند.

   در ادامه جلسه در خصوص تامین زیرساخت های بافت پیرامونی، بخشودگی حق نظارت مهندسی پروژه های زائرسراهای ارزان قیمت، پیگیری به منظور اخذ تسهیلات ارزان قیمت، تسریع در اخذ اراضی برای اجرای طرح های عمرانی، از آستان قدس رضوی و سازمان ملی زمین و مسکن و تعیین تکلیف ابنیه تاریخی و آثار باستانی موجود در محدوده اجرای طرح بهسازی بافت فرسوده مبتنی بر آخرین بازدید معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، تصمیم گیری و تبادل نظر شد.

   رشیدیان با بیان اینکه احداث زائرسراهای ارزان قیمت بر اساس مشارکت صورت گرفته و برای ارائه خدمت به زائران ۳۰ استان کشور و نهادهای حمایتی همجون بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) و همچنین سازمان اوقاف و امور خیریه و ستاد اقامه نماز کشور می باشد، تاکید کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه باید نسبت به نحوه مشارکت و تعیین تکلیف اماکن مذهبی و اراضی موقوفه در محدوده بافت فرسوده حرم مطهر اقدام نماید.

   استاندار خراسان رضوی با اشاره به ظرفیت اعتباری صندوق های حرمین مطهر، بر استفاده از تسهیلات این صندوق به منظور تسریع در اجرای پروژه ها تاکید کرد و ادامه داد: با توجه به ارادت مردم به ساحت مقدس اهل بیت عصمت و طهارت (ع) می توان از طریق فروش اوراق مشارکت، در این امر خداپسندانه بهره برد.

   وی به نامه معاون اجرایی رییس جمهور در خصوص احصا مشکلات بافت فرسوده پیرامونی حرم مطهر اشاره کرد و گفت: به منظور بررسی مشکلات محدوده اجرای طرح، پژوهشکده ای از سوی شهرداری تشکیل و چالش های این حوزه جمع بندی شده که برای تصمیم گیری نهایی به دولت منعکس خواهد شد.

   گفتنی است پیشنهاد لحاظ ردیف بودجه در برنامه ششم توسعه برای بهسازی و نوسازی بافت پیرامونی حرم مطهر از جمله مواردی بود که مقرر شد از سوی معاونت برنامه ریزی و اشتغال استانداری خراسان رضوی پیگیری شود.

   تعداد بازدید: 90
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,502,351
  تعداد بازدید امروز : 550
  تعداد بازدید دیروز : 937
  آخرین به روزرسانی : 12:02  1399/04/10
 • تماس با شهرداری منطقه ثامن مشهد
 • تلفن : 33687006-051
  فکس : 3669928-051
  رایانامه : samen.mashhad@manmail.ir
  آدرس :مشهد- ابتدای خیابان نواب صفوی 
  سامانه پیامکی : 1000808
  تلفن مستقیم روابط عمومی : 33671200-051

 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری منطقه ثامن مشهد می باشد.